סגור

עתירה לבג"ץ: נותנים כשרות לוויסקי רק ליבואן הראשי

החנות האינטרנטית "פאנקו" למוצרי אלכוהול עתרה נגד הרבנות הראשית בטענה כי היבואן הראשי של אותו המוצר בדיוק קיבל תעודת כשרות ואילו לה הרבנות מסרבת להעניק אחת

אביטל טרקיאלטאוב
טז בחשון התשעז
,
17 בנובמבר, 2016 16:52
יחצ

יחצצילום: יחצ

חברת פאנקו (PANECO) המפעילה חנות און ליין למוצרי אלכוהול הגישה עתירה לבג"ץ נגד הרבנות הראשית לישראל וועד הכשרות OK. הרבנות הראשית ביטלה את תעודת הכשרות של החברה עבור ויסקי מסוג ג'ק דניאלס בלק לייבל NO7, אותו הוא מייבאת. לטענת חברת פאנקו, ליבואן הראשי של אותו ויסקי בדיוק, ממשיכה הרבנות להנפיק תעודת כשרות.

באמצעות משרד עו"ד עיני ליטבק לזר ושות', הגישה פאנקו, המוכרת מוצרי אלכוהול ישירות לצרכנים, עתירה למתן צו על תנאי להסרת הביטול על תעודת הכשרות עבור הויסקי. חברת פאנקו טוענת בעתירה כי הויסקי המדובר מיוצר במפעל אחד בלבד הממוקם בטנסי בארה"ב וממנו מגיע לכל רחבי העולם.

"למוצר קו יצור אחיד, הוא מיוצר באותו אופן מזה למעלה ממאה שנים" נכתב בעתירה "הוא אינו מיוצר כ'כשר' בתאריכי יצור מסוימים או בהשגחה מיוחדת וצמודה. המוצר מוצג ככשר ברחבי העולם ונצרך על ידי יהודים שומרי מצוות ברחבי העולם כולו".

לטענת חברת פאנקו, הרבנות הראשית לישראל דרשה ממנה להביא אישור פרטני, של גוף פרטי המוכר על ידי הרבנות כנותן הכשר למוצרים המיובאים מחו"ל, לפיו המוצר הינו כשר. המפעל בארה"ב מתיר אך ורק לוועד כשרות OK להיכנס למפעל לצורך מתן אישור הכשרות, אך לטענת פאנקו וועד הכשרות אינו מוכן לספק לה את האישור הפרטני אותו העניקה ליבואן הראשי.

חברת פאנקו ציינה בעתירה כי הרבנות הראשית מציבה דרישה בלתי סבירה שאי אפשר ליישם בפועל. "הרבנות הראשית לישראל יוצרת מצב אבסורד שבו אותו מוצר, המוצג ככשר ברחבי העולם ומיוצר על אותו פס יצור במפעל, ישווק בישראל עם תעודת כשרות על ידי חברה אחת וללא תעודת כשרות על ידי חברה אחרת, ובכך יוצרת מצב של בלעדיות, פוגעת בציבור הצרכנים בישראל, תורמת ליוקר המחייה בארץ ואינה משרתת כראוי את ציבור שומרי הכשרות בישראל עליו היא אמונה להגן" אומר אורי צרור, מנכ"ל קבוצת פאנקו

מהמשרד לשירותי דת נמסר בתגובה כי: "הרבנות הראשית לישראל תגיב בין כתלי בית המשפט".

(צילום: יחצ)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתוך התוכנית צילום: צילום מסך

מיכה שיטרית מספר איך כמעט זרק את השיר האהוב לפח

קרא עוד