חדשות כיפה

ערב יום הכיפורים: שני הרבנים השלימו אחרי נתק ארוך

לפני שלוש שנים כתב הרב אביגדור נבנצאל : "איני מכיר בר' אריה שטרן כרב עיר הקודש". במפגש שקיימו השניים בביתו שברובע היהודי הם בירכו איש את רעהו בברכת גמר חתימה טובה

הרב נבנצאל והר שטרן במפגש ביניהם

הרב נבנצאל והר שטרן במפגש ביניהםצילום: באדיבות המצלם

ערב יום הכיפורים הוא זמן טוב לפיוס, בקשת וקבלת מחילה. שניים ששימשו היום (חמישי) דוגמא חיה לכך הם רבה הראשי של ירושלים הרב אריה שטרן ורב הרובע היהודי לשעבר הרב אביגדור נבנצאל, שיישבו את המחלוקות ביניהם.

הרקע למחלוקת הוא מכתב שכתב הרב נבנצאל, לפני שלוש שנים, למתפללי בית הכנסת בעיר העתיקה בירושלים. במכתבו יצא הרב בחריפות נגד הרב שטרןו אמר שהוא אינו מכיר בבחירתו כרבה הראשי של העיר.

"הנני להודיע כי איני מכיר בר' אריה שטרן כרב עיר הקודש", כתב הרב נבנצאל בזמנו והוסיף, "הנני מבקש שלא יזמינו אותי לאירועים שבהם הוא נוכח. יותר איני מעוניין לדבר בנושא".

היום כאמור נפגשו השניים בביתו של הרב נבנצאל, שבירך את הרב שטרן שיצליח במאבקיו על הכשרות, השבת והכותל המערבי כרבה של ירושלים

רבה של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן ביקר היום בביתו של רבה של הרובע היהודי הגאון רבי אביגדור נבנצאל, הרב נבנצאל חיזק אותו במאבקיו על קדושת השבת וירושלים. השניים גם בירכו אחד את השני בברכת גמר חתימה טובה.

29.09.2017

1. מחמם את הלב (גו')

ומעניין את התחת...

דווח על תגובה לא ראויה
01.10.2017

2. הר המור ומרכז הרב - תורכם. (יוסף)

עברו עשרים שנה - לא חלאס לפילוג בין הרבנים?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רז נזרי צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

המשנה ליועמ"ש על חוק הלאום: לא יאפשר הקמת יישובים ליהודים בלבד

קרא עוד