עצורים בהפגנת מחאה בירושלים נגד התגברות הטרור

150 איש הפגינו בירושלים נגד אוזלת ידה של הממשלה בטיפולה באירועי הטרור המתגברים בחודשים האחרונים, זאת לאחר פיגוע הדקירה בו נרצח החייל עדן אטיאס ז"ל

יונתן אוריך, כיפה 14/11/13 16:10 יא בכסלו התשעד

עצורים בהפגנת מחאה בירושלים נגד התגברות הטרור
חננו, צילום: חננו

3 אזרחים נעצרו היום (ה‘) במהלך הפגנת מחאה על אוזלת ידה בטיפול בטרור הערבי בישראל בשל קריאות גנאי נגד ערבים והתפרעויות. אחת מהעצורות היא נערה בת 16 שעל פי החשד צעקה "מוות לערבים". ההפגנה נערכת ברגעים אלה סמוך לגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים ומונה כ-150 מפגינים הנושאים שלטי " עם ישראל חי" ו-"מוות למחבלים" וקוראים לממשלה לפעול ביד חזקה נגד הטרור.

הפגנת המחאה נערכת על רקע רציחתו של החייל עדן אטיאס ז"ל אתמול על-ידי מחבל ערבי במהלך נסיעה בקו אוטובוס מעפולה לבסיסו, הפרסום כי רוצחי אל"מ (מיל') שריה עופר עשו זאת על רקע לאומני כ"מתנה לאסירי חמאס" וכן ריבוי פיגועי הטרור שהתרחשו בחודשים האחרונים בישראל. במקום שוטרים רבים המנסים להשתלט על הסדר.

”אי אפשר להמשיך ולשתוק לנוכח חולשתה של הממשלה. ערבים רוצחים אותנו בלי כל חשש ומודים כי עשו את מעשיהם בשביל העם הפלסטיני“, אמר היום אחד המפגינים, "הם יודעים היטב שהממשלה תשחרר אותם באחד מסבבי השחרור הבאים ושהם יכולים לצחוק עלינו בפנים. העצורים הם דוגמא ברורה לניסיון של המדינה לסתום את הפה למי שמנסה להתקומם נגד מצעד האיוולת הזה. חבל שהם לא פועלים באותה כוחניות כלפי רוצי-רעתנו"

עו"ד עדי קידר המייצג את העצורים מטעם עמותת "חוננו" אמר לפני זמן קצר כי ”משטרת ישראל מפרה שוב את זכויותיהם של המפגינים ופוגעת בחופש הביטוי של יהודים המוחים על אוזלת ידה של המדינה בשמירה על ביטחון אזרחיה. חבל שלא רואים נחישות כזו בלחימה בתופעת השוהים הבלתי חוקיים הפוגעים בביטחון האזרחים ורכושם“.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר