סגור

על ה"פייק" קריאות לפעולות תגמול של הרב גינזבורג

מהקלטות חלק משיעורו של הרב יצחק גינזבורג בגלי צה"ל, נשמע כי הוא קרא לפעולות נקם על הירצחו של הרב שבח הי"ד. האזנה לשיעור ביוטיוב לימדה כי משפט אחד שהושמט משנה את כל התמונה

משה ויסטוך
ט בשבט התשעח
,
25 בינואר, 2018 13:05
משפט אחד שחסר וגרם לאי ההבנה? הרב גינזבורג

משפט אחד שחסר וגרם לאי ההבנה? הרב גינזבורגצילום: Tomer Neuberg/Flash90

מי שהאזין אתמול (רביעי) בבוקר לדיווח של גלי צה"ל על שיעורו של הרב יצחק גינזבורג, יכול היה לחשוב שבעקבות הרצח של הרב רזיאל שבח הי"ד הוא קרא לפעולות תגמול ונקם קשות, בין היתר בשלטון. עם זאת האזנה לשיעורו של הרב מראה כי בדיווח של התחנה הצבאית הושמט משפט מקשר ששופך אור אחר על הדברים.

במהלך השיעור מתח הרב גינזבורג ביקורת על אזלת היד של המדינה מבחינה ביטחונית, ואמר כי יש לפעול נגד "הסוס", כלומר השלטון, כפי שכתוב בפסוק "הנושך עקבי סוס ויפול רוכבו אחור".

לדבריו, "הסוס שלנו היום עושה דם יהודי הפקר ולכן צריך לפגוע בסוס. כנגד זה צריך אחד שיפקיר את עצמו בשביל הערבות של כל ישראל. מי שמוכן לכך הוא המלך".

בהמשך דווח על ידי כתבת התחנה כרמל דנגור, כפי שהשמיעה בהקלטות הדברים, כי הרב קרא לפעולות תגמול על הפיגוע שאירע מספר ימים לפני מתן השיעור. "מי שבאמת אשם זה הסוס כאן. הסוס זה הממסד", אמר הרב שבהמשך נשמע כך: "במקרים כאלה יש רק דבר אחד ויחיד שזו פעולה הוגנת פעולת תגמול קשה".

יש לציין שהשיעור של הרב פורסם ביוטיוב כבר לפני מספר שבועות וכי אורכו כמעט 5 שעות. לצד זה, האזנה פשוטה לחלק שבו דיבר הרב גינזבורג על הצורך בפעולות התגמול מראה שבין 2 המשפטים שהושמעו בגלי צה"ל חסר המשפט המקשר, אשר מסביר את העניין באופן הרבה פחות דרמטי.

"אז מה עושים תכלס?", שאל אחד התלמידים את הרב וזה ענה, "מה עושים תכלס? מוחים. הכל מתחיל ממלכות". כשהוא נשאל בשנית  מה צריך לעשות מעבר למחאה, אמר הרב כי "מי שבאמת אשם זה הסוס כאן. הסוס זה הממסד. הדבר הכי פשוט זה מה שהרבי אמר לבר לב (הרבי מלובביץ' לרמטכ"ל דאז חיים בר לב. מ"ו). זה טיפול נמרץ ומיידי. זה אך ורק פעולות תגמול רציניות. במקרים כאלה יש רק דבר אחד ויחיד שזו פעולה הוגנת פעולת תגמול קשה".

מי שעלה לשידור לאחר פרסום הידיעה היה שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט שכבר בהתחלה אמר כי הוא הבין את הדברים בצורה שונה לחלוטין, הוא דיבר שם על סוס, אני לא שמעתי מה שאתם שמעתם. נראה לי שהתכוון שמדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים, ובאמת - מדינת ישראל צריכה לפעול בצורה אגרסיבית נגד מחבלים".

תגובת השר בנט להקלטות

תגובת השר בנט להקלטותצילום: צילום מסך מטוויטר

צפו בשיעורו המלא של הרב גינזבורג:

25.01.2018

1. בקיצור מי שאשם זה החמור (הכתב שלא הבין) ולא הסוס.... (ירון)

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2018

2. מה שעולה מדברי הרב הלובביצ'ערי הוא מה שכבר שמענו ממנו יותר מכמה פעמים (עומר)

הרב קורא לצבא (או מסתמא לכל מאן דהוא) לעשות מעשה "נקמה קשה" - קרי אכזרי - באוכלוסייה האזרחית. ומהו מעשה כזה, הווה אומר להכנס לכפר היושב בשכנות למקרה טרור, לקחת 100 או יותר גברים שיבחרו באופן אקראי ולהוציא אותם שם להורג. זה אולי הצעה למעשה חב"די אבל בטח לא יהודי.

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2018

3. עומר אל תכניס לרב מילים לפה ( לא יפה..)

גם יצירת כתר סביב שכם, מעצרים נרחבים, (יריה במחבלים *תוך כדי אירוע*) יכולה להיות פעולת תגמול קשה.
צה"ל לא עושה שום דבר מזה. ככה לוחמי הימ"מ נפצעו בתקרית האחרונה. פחדו לפתוח באש.

פעולות התגמול היחידות שצה"ל יודע לעשות הם נגד אלאור אזריה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שר המשפטים אבי ניסנקורן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עימות בקואליציה: "מי יהיה החומה של הציבור מפני גורמי אכיפת החוק?"

קרא עוד