העולה החדשה מצטיינת בקליטת עלייה

אחרי שלוש שנים שעלתה לבדה מצרפת, סלומה בת ה-21 קיבלה תעודת הצטיינות בתחום שהיא מכירה מקרוב: עזרה לעולים חדשים. ומי שחשב שהיא הגיעה לכן בגלל האנטישמיות היא מבהירה: "עליתי לארץ מציונות, כי אני אוהבת את המדינה הזו ולא מסיבה אחרת"

חדשות כיפה 24/08/17 11:48 ב באלול התשעז

העולה החדשה מצטיינת בקליטת עלייה
סלומה עם תעודת ההצטינות, צילום: דוברות

כמעט שלוש שנים חלפו מהיום בו סלומה בנישו ארזה את המזוודות, עזבה את הוריה ושני אחיה הקטנים בעיר סרסל הסמוכה לפריז שבצרפת, ועלתה לארץ. "מאז שהייתי קטנה רציתי לעלות לארץ, ואחרי הבגרויות עליתי לבד. רציתי לדעת מה יש כאן ולא במדינה אחרת", מספרת סלומה בת ה-21 שעלתה לארץ באוקטובר 2014. "יש הרבה שחושבים שברחתי מצרפת בגלל האנטישמיות אבל ממש לא! עליתי לארץ מציונות, כי אני אוהבת את המדינה הזו ולא מסיבה אחרת". 

סלומה בנישה היא בוגרת מחזור 20 של תוכנית 'עתיד חמדת' במכללת חמדת הדרום, שעוזרת לבנות עולות מצרפת ומקלה על תהליך העלייה וההשתלבות בארץ. לאחר שנה במכללה, השלימה סלומה את תהליך העלייה והחלה את שנת השירות הלאומי בגן ילדים בשכונת בקעה בירושלים.  את שנת השירות הלאומי השנייה, עשתה סלומה דרך עמותת שלומית בארגון 'קנף', העוזר לקליטת סטודנטים עולים. סלומה מסבירה למה דווקא שם: "למדתי מה זה עבודת צוות, מהי ההרגשה לעזור לאנשים בלי לקבל משהו חזרה, ובעיקר שמחתי לעזור לאנשים ולראות שהבעיות שלהם נפתרות, כי בשביל זה הייתי שם".

השבוע, בטקס סיום שנה של העמותה, הוענקה לסלומה תעודת הצטיינות על התנדבותה בשנה זו 'לאות הערכה והוקרה על היותך דוגמא ומופת למתנדבי ומתנדבות השירות הלאומי'. נרגשת היא אומרת: "עשיתי את השירות כי רציתי לעזור לעולים שעלו מצרפת, אבל לא רק בגלל זה. בעתיד אני רוצה לעבוד בזה, ואם אוכל אעבוד בכל דבר שקשור לקליטה ולעליה".

בינתיים, גם אחיה של סלומה עלה לארץ ומשרת כיום בחטיבת כפיר. לאחר החגים אותם תבלה עם משפחתה בצרפת, תחזור סלומה לארץ ותתחיל ללמוד מנהל עסקים ומשאבי אנוש במכללת הדסה בירושלים. במסר למסיימי התיכון היא אומרת: ״אני מקווה שכל הבנות והבנים יתנדבו או יתגייסו כדי לתרום למדינת ישראל, זה הדבר החשוב ביותר״.

הרב אלי קלינג, ראש תוכנית 'עתיד חמדת' במכללת חמדת הדרום: "כבר בימים הראשונים של סלומה אצלנו, הבנתי שהבחורה המוכשרת הזאת תיקלט בארץ כמו שצריך. זו לא רק המוטיבציה שנמצאת אצלה בשפע או הרצינות שבה התחילה לגשת ללימוד השפה, אלא גם 'הישראליות' הטבעית שבה. לא הופתעתי לשמוע שסלומה התנדבה לשניים שירות וגם זכתה לאות הצטיינות, ואני מאחל לה להמשיך ולהצליח בהמשך הדרך!".

 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר