סגור

עלייה של 30% במספר הסטודנטים של הרצוג-ליפשיץ

בעקבות האיחוד בין המכללות הותיקות הרצוג לליפשיץ: המכללה האקדמית הרצוג היא המכללה הדתית הגדולה ביותר להכשרת מורים בישראל עם כ-2,000 סטודנטים

יונתן אוריך, כיפה
יג בחשון התשעד
,
17 באוקטובר, 2013 12:21
יחצ

יחצצילום: יחצ

המכללה האקדמית הרצוג פתחה השבוע את שנת הלימודים בשלושת הקמפוסים: בירושלים, במגדל עוז ובאלון שבות עם כ-2000 סטודנטים. בעקבות האיחוד בין המכללות, חל גידול של 30% של סטודנטים חדשים ביחס לשנים הקודמות ב-2 המכללות גם יחד.

רקטור המכללה, ד"ר עזרא קהלני מסביר "האיחוד בין מכללת הרצוג למכללת ליפשיץ יצא השבוע לדרך באופן רשמי והפך את המכללה האקדמית הרצוג למכללה להכשרת מורים הגדולה ביותר בציונות הדתית“.

"לאחר שלוש שנים של עבודה נמרצת ומאומצת אני מרגיש כאילו הקמנו מכללה חדשה. יצרנו תמהיל של מרצים מיוחדים ומקצועיים. בעקבות ההוספה של תחומי המדעים והשפה למקצועות הנלמדים במכללה הגיעו השנה גם קבוצת סטודנטים חילוניים, ואנו מקבלים אותם בברכה“, אומר קהלני.

הרב פרופסור יצחק קראוס, ראש המכללה, אומר כי האיחוד לא היה פשוט: "איחוד בין מכללות ותיקות זה דבר לא קל. חיברנו שני ארגונים גדולים עם אקלים ארגוני שונה, עשינו זאת עקב בצד אגודל, לאט אבל בטוח וכעת הגיע הזמן לקצור את פרי עמלנו. חזון של מכללה מאוחדת וגדולה התממש. המרוויחים הגדולים הם הסטודנטים, כי כשמכללות מתאחדות יש להן יותר מה להציע לסטודנט. כיום יש לנו יותר חוגים, יותר מרצים איכותיים, יותר בחירה בקורסים, איתנות כלכלית, וכמובן יכולת עמידה בפני יעדים גדולים יותר - יש לנו יותר מקום להעמיק את תחומי המחקר."

האיחוד בין ותיקות המכללות לחינוך הביא את הרב קראוס למסקנה חשובה - "בזכות ההצלחה של החיבור בין ליפשיץ והרצוג אנו שולחים מסר של איחוד בעיקר לציבור הדתי לאומי -לא צריך לתת להבדלים קטנים להפריד בינינו, כי אם להפך - יש לגלות סבלנות וסובלנות כלפי האחר, וכך נגלה כי השלם גדול מסך חלקיו. במשנה כתוב כי בבית המקדש היו 'עומדים - צפופים, משתחווים - רווחים.' לכאורה, מבחינה לוגית, יותר צפוף כשמשתחווים ולא כשעומדים. כאשר כל אחד עומד על דעתו - צפוף לכולם, אך כאשר לומדים להתכופף מעט ולקבל זה את זה - יש מקום לכולם".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

יעל שבח צילום: באדיבות המצולם

"סליחה שלא מנענו ממשלת טרור": המשפחות השכולות זועמות

קרא עוד