עכשיו זה רשמי: החטיבה להתיישבות חוזרת לפעילות

אחרי הקפאה של שנתיים - נחתם היום הסכם בין הממשלה לחטיבה להתיישבות לחזרה לפעילות מלאה. התקציב המוערך יעמוד על 200 מיליון ש"ח בשנה. ראשי המועצות: "יום חג להתיישבות"

26/04/17 14:20 ל בניסן התשעז

עכשיו זה רשמי: החטיבה להתיישבות חוזרת לפעילות
רפי בביאן, צילום: רפי בביאן

 

הבוקר (רביעי) נחתם הסכם הפעילות של החטיבה להתיישבות. ההסכם נחתם בין ממשלת ישראל והאחראי מטעמה השר אריאל לראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד יחד עם עשרות ראשי מועצות מכל הארץ. בעקבות החתימה על ההסכם תשוב החטיבה להתיישבות לפעול לקידום ההתיישבות והקהילה בכל רחבי הארץ. ההערכה היא כי תקציב פעילות החטיבה תהיה כ200 מיליון ש״ח בשנה.

כזכור, פעילות החטיבה להתיישבות הוקפאה בשנתיים האחרונות בעקבות חוות דעתה של המשנה ליועמ״ש דינה זילבר.

בטקס החתימה השתתפו עשרות ראשי מועצות אזוריות וביניהם: תמיר עידאן ראש מועצה אזורית שדות נגב, יורם ישראלי ראש מועצה אזורית מטה אשר, סיגל מורן ראש מועצה אזורית בני שמעון, אייל בלום ראש מועצה אזורית ערבה תיכונה, יאיר פרגון ראש מועצה אזורית חוף אשקלון, גדי ירקוני ראש מועצה אזורית אשכול, אלון שוסטר ראש מועצה אזורית שער הנגב, רון שני ראש מועצה אזורית משגב, אריה כהן ראש מועצה אזורית מגילות, יוחאי דימרי ראש מועצה אזורית הר חברון, עמיר ריטוב ראש מועצה אזורית לב השרון ויו"ר מרכז המועצות האזוריות, שלמה נאמן ראש מועצה אזורית גוש עציון ואבי רואה ראש מועצת אזורית בנימין.

ראש החטיבה להתיישבות גאל גרינוולד: "החילוץ של החטיבה להתיישבות הוא הרבה מאוד הודות להתגייסות ראשי המועצות. אנחנו שמחים על חידוש הפעילות על מנת שהחטיבה תוכל להמשיך את תפקידה. התיישבות זה מה שהחטיבה יודעת לעשות וזה מה שהיא תמשיך לעשות".

תמיר עידאן, ראש המועצה האזורית שדות נגב: "זהו יום חג להתיישבות. אני שמח שזכינו להיות שותפים פעילים במאבק להחזרתה של החטיבה להתיישבות לפעילות. החטיבה להתיישבות היא נדבך משמעותי בחיזוק ההתיישבות בנגב, בגליל ובעוטף עזה. כיום, אין בית או מגרש ריק ביישובי עוטף עזה ואחת השותפות להצלחת ההתיישבות לאחר מבצע 'צוק איתן' היא החטיבה להתיישבות. חיזוק ההתיישבות הינה משימה לאומית ואני שמח לבשר כי בימים אלה אנו עומדים לפני הכרזה רשמית על הקמתו של יישוב חדש בעוטף עזה, כאשר בהקמתו תהיה שותפה גם החטיבה. יחד, נביא לצמיחה דמוגרפית ולחיזוק ההתיישבות".

יורם ישראלי, ראש המועצה האזורית מטה אשר: "היום הוא יום חג. וידאתי עד הדקה האחרונה שחותמים על ההסכם ושאף אחד לא יקלקל בדרך. עלינו לברך על המוגמר- ייחלנו לרגע הזה. השר אריאל הוכיח פעם נוספת מהי המשמעות המעשית של מצוות יישוב הארץ שקולה כנגד כל המצוות. חובה על כולנו לקום מחר ולהמשיך לפעול לחידוש ההתיישבות הכפרית בכל האזורים הפריפריאליים".

אבי רואה, ראש מועצת יש"ע וראש המועצה האזורית מטה בנימין: "ההתיישבות היא ערך. האירוע מראה שההתיישבות חוצה גבולות וחוצה תנועות. החטיבה להתיישבות היא לא עוד כלי לקבלת שירות אלא היא בשר מבשרנו. אני שמח להיות שותף להתרגשות ושלא הצליחו להפיל את זה. שמח שהגענו לסיום, זה עיתוי טוב לחתימה".

יו"ר מרכז המועצות האזוריות עמיר ריטוב: "החקלאות היא ערך וזה מה שמאחד את כולנו. אני מקווה שגאל וצביקי צברו כוחות כי אנחנו בהתיישבות מצפים להם שייכנסו עם תקציבים ומרץ, כי חיזוק הפריפריה זו הציונות האמיתית".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר