סגור

סקר: רוב הדתיים מעולם לא אירחו חילונים לשבת

כך עולה מסקר "מאגר מוחות". עוד עולה מהסקר כי רוב הישראלים תופסים את השבת כיום מנוחה לגוף ולנשמה וכיום של בילוי משפחתי משותף

חדשות כיפה
כ בחשון התשעד
,
24 באוקטובר, 2013 10:12
בית הלל

בית הללצילום: בית הלל

מרבית הישראלים תופסים את יום השבת כיום מנוחה ובילוי משפחתי ולא כיום לשופינג - כך עולה מסקר חדש שערך מכון ”מאגר מוחות“ להזמנת ארגון ”בית הלל“, זאת לקראת אירועי ”שבת ישראלית“ של הארגון, שתתקיים בליל שישי הקרוב (25.10), בה אלפי משפחות דתיות וחילוניות יסבו יחדיו במשותף לאורחת שישי משותפת, במסגרת מיזם ראשון מסוגו של רבני "בית הלל“.

על פי הסקר, שנערך בקרב מדגם הסתברותי של 568 משיבים המהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה היהודית הבוגרת בישראל, החשיבות הנתפסת העיקרית של יום השבת (בסדר יורד) היא: יום מנוחה לגוף ולנשמה (34%), יום של בילוי משפחתי משותף (28%), יום של תרבות וטיולים (15%), יום של תפילה וחיזוק האמונה (10%), יום של התחברות רוחנית עצמית או לקהילה (7%) ויום לקניות (3%)

בחתך קהילתי ניתן לראות כי רוב הדתיים והחרדים תופסים את השבת כיום של מנוחה לגוף ולנשמה, תפילה וחיזוק האמונה - לעומת רוב החילונים שרואים בשבת יום של בילוי משפחתי משותף, לצד ערך המנוחה והשקט.

כמו כן עולה מהסקר כי רוב גדול מבעלי הדעה מכלל המדגם (70%) טוענים שהם לא נוהגים כלל או נוהגים רק לעיתים רחוקות להתכנס ולסעוד ביחד בארוחת שבת משותפת עם משפחה ממגזר אחר - דתי או חילוני. כשליש מבעלי הדעה מכלל המדגם (30%) טוענים שהם נוהגים להתכנס ולסעוד ביחד בארוחת שבת משותפת עם משפחה ממגזר אחר (דתי/חילוני) לעיתים קרובות או בכל ערב שבת.

מארגון רבני בית הלל נמסר כי לאור הממצאים "יש לחדש את השיח על עיצוב פניה של השבת הישראלית במרחב הציבורי. עלינו להגיע לא רק להסכמות של כבוד הדדי לזכויות של כל אחד מהצדדים, אלא גם ובעיקר על קידום ערכים אשר עשויים להיות משותפים לכולם, ללא קשר הכרחי לפן ההלכתי של השבת".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טרם נמצא מנכ"ל חדש. חגית משה וניר אורבך צילום: דוברות

למה בבית היהודי מתמהמהים במינוי מנכ"ל חדש למפלגה?

קרא עוד