סיון רהב מאיר על פרשת ארי שביט: כשחזרתי בתשובה הצבתי גבולות ברורים

"הפעם זה ארי שביט. אם הפרשיות בתחום הזה חוזרות על עצמן, צריך לחזור על הדרך היהודית להתמודד: בלי מגע, בלי בדיחות גסות, בלי רמיזות בוטות" אומרת סיון רהב מאיר ומדגישה כי "כרגע – התרבות במקומות העבודה משדרת לנו שאפשר לחיות כל הזמן על הגבול"

אביטל טרקיאלטאוב
ה בחשון התשעז
,
06 בנובמבר, 2016 14:15
יחצ

יחצצילום: יחצ

בעקבות חשיפת ההטרדה המינית של עיתונאי "הארץ" ארי שביט, מספרת העיתונאית הבכירה, סיון רהב מאיר, כיצד כשהחלה את תהליך החזרה בתשובה שלה, הציבה גבולות ברורים לגברים שעבדו עמה.

"כשהתחלתי לנסות לשמור תורה ומצוות, הבהרתי לעיתונאי בכיר שעבד איתי שהדרך שבה הוא אומר במשרד 'בוקר טוב' לא מקובלת עליי יותר. כמה מפיקות שהיו איתנו בחדר שמעו את השיחה ותפסו טרמפ: 'אם כבר מדברים', הם אמרו לו, 'גם לנו זה לא נוח'" כתבה אמש רהב-מאיר בעמוד הפייסבוק שלה.

"אחת מהן אמרה לי אחר כך, בצד: 'למה רק אם את דוסית מותר לך להודיע על מדיניות כזאת? אנחנו לא יכולות לשים גבולות וכללים?'. גבולות וכללים זה הדבר שהכי נצרך כרגע ליחסים בין המינים, בפרט במקומות עבודה. לחזור אל המותר והאסור, אל הקווים האדומים".

"אז הפעם זה ארי שביט. אם הפרשיות בתחום הזה חוזרות על עצמן, צריך גם לחזור שוב ושוב על הדרך היהודית להתמודד: היהדות דורשת הרבה יותר ממה שמוגדר בחוק או ברף הפלילי. היא תובעת מאיתנו לעצב שפה אחרת לגמרי בין גברים לנשים. בלי מגע, בלי בדיחות גסות, בלי רמיזות בוטות. כרגע - התרבות במקומות העבודה משדרת לנו שאפשר לחיות כל הזמן על הגבול, אבל אז להזדעזע כאשר מישהו חוצה אותו. ההלכה יורדת לעומק נפשו של האדם, ומבינה שאי אפשר לדבר רק על מה חוקי ומה לא חוקי. צריך להציב גבולות וסייגים הרבה קודם, כדי להתרחק מן החטא, לא להיכנס לאזורי סכנה, להקפיד על ריחוק ולא לסמוך על עצמנו יותר מדיי" הדגישה רהב-מאיר.

"לא, זה לא מונע לחלוטין פגיעות מהסוג הזה, וכן, לעתים גם דתיים חוטאים בכך. אבל עצם העובדה שיש נורמה מקובלת שמבהירה שיש כללים למשחק, נורמה שמגנה על הנשים וגם על הגברים (לפעמים מפני עצמם) - היא קריטית. שביט עצמו כתב בהודעת ההתנצלות המרשימה שלו עד כמה הוא 'לקה בעיוורון' וצריך לעבור תיקון אישי ממושך בתחום".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
השר יועז הנדל צילום: פלאש 90

יועז הנדל תומך בסמוטריץ': "יודע לעבוד"

קרא עוד