סטודנטים סרגו את מגילת אסתר בשלמותה

סטודנטים במכללת שנקר החליטו לעשות "רימייק" למגילת אסתר בפורמט סרוג. אורך המגילה הסרוגה 7 מטרים על רוחב מטר אחד. צפו בתמונות

חנן גרינווד, כיפה
יג באדר התשעה
,
04 במרץ, 2015 13:12
אחיקם בן יוסף

אחיקם בן יוסףצילום: אחיקם בן יוסף

במסגרת ארועי פסטיבל "שבוע המרקחה" קבוצת סטודנטים משנקר החליטה לעשות "רימייק" למגילת אסתר בפורמט סרוג - התוצאה: אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטר על רוחב מטר אחד, הכולל את מגילת אסתר בשלמותה

קבוצת סטדנטים שנה ג' מהמחלקה לתקשורת חזותית ומהמחלקה הנדסת תעשייה וניהול בשנקר, התבקשו לייצר דימוי לאסוציאציה שהמילה "כיסוי" מעוררת בהם כאשר הם נדרשו להעביר את הדימוי מפורמט של תמונה דיגיטלית לפורמט של חומר סרוג. התוצאה המפתיעה הולידה אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטרים על רוחב של מטר אחד ועליו פסוקי מגילת אסתר בשלמותם.

(צילום: אחיקם בן יוסף)

במסגרת תהליך העבודה הסטודנטים לקחו צילומים של הכתיבה של מגילת אסתר, כפי שנכתבה ע"י סופר הסת"ם והמירו אותם לקובץ דיגיטלי, את הקובץ הם הכניסו לתוכנה והמירו אותו באמצעות תכנות קצר לפורמט שמכונת הסריגה תדע לקרוא, בהמשך הם הפעילו את מכונת הסריגה והתוצאה היא אריג סרוג מגולגל באורך 7 מטרים ועליו מגילת אסתר בשלמותה.

המרצה בסדנה, אביגיל ריינר מהמחלקה לתקשורת חזותית בשנקר: "לא מדובר בזילות האובייקט, היה מעניין לראות שהסטודנטים שמרו מאוד על הכבוד למגילה ולא יכלו להפריד את הרגש והחשיבות המסורתית האישית שלהם למגילה, הם לא הסכימו להניח אותה או לאפשר למישהו לדרוך עליה, ובמבט מרחוק, מיד מבינים שמדובר במגילה, למרות שהיא מוטבעת על בד סרוג".

(צילום: אחיקם בן יוסף)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ראש עיריית ירושלים משה ליאון בלשכתו בכיכר ספרא צילום: כיפה

משה ליאון לכיפה: בשל נגיף הקורונה ברכת כהנים מבוטלת

קרא עוד