נתניהו: אפעל מיידית להפסקת פעילות המורביטאת בהר הבית

ראש הממשלה הבטיח בישיבת סיעת הליכוד שיפעל לעצירת הפעילות של נשות המורביטאת, פעילות שאסורה על פי החוק אך פעילי הר הבית מדווחים כי בינתיים מאומה לא קרה

נתנאל לייפר, כיפה 13/01/16 09:54 ג בשבט התשעו

נתניהו: אפעל מיידית להפסקת פעילות המורביטאת בהר הבית
פלאש 90, צילום: פלאש 90

האם פעילי הר הבית יזכו בעלייה שקטה יותר להר הבית? ראש הממשלה הודיע השבוע לחברי הכנסת של הליכוד כי יורה להפסיק מיידית את פעילות המוראביטת - הנשים הצעקניות של הוואקף בהר הבית. "לא אתן שיזלזלו בחוק" אמר נתניהו בתגובה לפעילותן המתמשכת בהר הבית שכידוע ממומנת על ידי גורמים שונים המעוניינים להציק ליהודים העולים להר.

בישיבת סיעת הליכוד שהתקיימה ביום ב', הוצגו בפני ראש הממשלה וחברי הכנסת סרטונים מהימים האחרונים בהר הבית בהם נראית פעילות של המוראביטת. ראש הממשלה אמר שינחה מיידית לבדוק את המצב בהר עם המשטרה. ״קיבלנו על עצמנו להוציא אותם מחוץ לחוק, לא אתן שיזלזלו בחוק״. אמר נתניהו.

ח"כ אורן חזן שהעלה את הנושא בישיבת הסיעה, הציג את הסרטונים שהעבירו לו "סטודנטים למען הר הבית", ותמה הכיצד מתאפשרת פעילותם של קבוצות ההתנפלות הללו, שלדברי השר לביטחון פנים ושר הביטחון הוצאו אל מחוץ לחוק כבר לפני למעלה מחודשיים.

פעילי הר הבית טוענים כי למרות דברי נתניהו על טיפול מהיר בעניין, המשיכו גם אתמול מתנפלי המוראביטאת להתמקם בהר הבית, ולהפר את הסדר בצעקות מטילי אימה נגד יהודים. בגלל פחד המוראביטת מנעה גם ביום ג' המשטרה את חופש התנועה מיהודים בהר הבית, והכניסה את היהודים רק למסלול הרצה, בשיירות מאובטחות, של 15 יהודים בלבד בכל שעה.

[embed]

]

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר