חדשות כיפה

נתניהו: "אנו זוכרים את הנופלים שמסרו נפשם לטובת הכלל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו הערב בטקס אזכרה ללוחמי האצ"ל, שנפלו במערכה על יפו. נתניהו נשא דברים ואמר: "היום אנחנו זוכרים את כולם, את המסתערים קדימה בתעוזה, את הלוחמים והלוחמות שפעלו שכם אל שכם, ואת הנופלים שמסרו נפשם לטובת הכלל".

צילום: תומר ניוברג - פלאש 90

עוד אמר ראש הממשלה בנאומו: ״הזיקה הקודמת של עמנו ליפו, היא רבת דורות. יפו נזכרת בתנ"ך, החשמונאים תקעו בה יתד, והנמל שלה נחשב כ'שער ציון' – בייחוד בשנות העליות הציוניות. אחד מהעולים הללו היה סבי - הרב נתן מיליקובסקי נתניהו, הוא עלה ארצה ב-1920 עם משפחתו דרך יפו. פה בנמל - עגנו קצת רחוק וירדו עם סירות. ובין היורדים אל החוף היה גם אבי, הוא היה ילד בן 10. לכן יפו איננה עיר זרה בשבילנו.

מצד שני – ביפו חיה גם אוכלוסייה ערבית, שרוב-רובה מחפש דו-קיום וחיים שלווים. יפו צריכה להישאר מקום שיש בו שכנות טובה, סובלנות ואחווה הדדית. ברוח "בן ערב, בן נצרת ובני. אני מברך על העובדה שיפו מוצפת היום מבקרים ומטיילים, ששותים בצמא את הסיפורים על גבורת האצ"ל בתש"ח. הם שומעים על תרומתם של לוחמי המחתרות לתקומת ישראל – כאן ביפו, בחזיתות נוספות, ובהמשך במסגרת צה"ל. רבים מגיעים לבית המיוחד הזה כאן לידינו – מוזיאון האצ"ל בבית 'גידי', שלצערנו נהרג בתאונת דרכים עם אשתו ציפורה.

היום אנחנו זוכרים את כולם: את המסתערים קדימה בתעוזה, את הלוחמים והלוחמות שפעלו שכם אל שכם, ואת הנופלים שמסרו נפשם לטובת הכלל, אנו מצדיעים למשחררי יפו, ששמם יישאר חקוק בפרקי התקומה המזהירים של עמנו לעולמי עד״.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

החיילות הראשונות שסיימו הכשרה כמפקדות טנקים צילום: דובר צה"ל

מסתמן: חיל השיריון ימליץ על המשך גיוס לוחמות שיריון

קרא עוד