סגור

נשאר בתנועה

לאור ההצלחה: הרב בני נכטיילר, מזכ"ל בני עקיבא, ימשיך בתפקידו שנתיים נוספות. הרב דרוקמן: "הועדה כלל לא פנתה למועמדים אחרים"

אפרת רוט הלוי
ל בניסן התשע
,
14 באפריל, 2010 0:00
יחצ

יחצצילום: יחצ

על אף שכהונתו של מזכ"ל בני עקיבא, הרב בני נכטיילר, נקצבה מראש לארבע שנים, החליטה הנהלת התנועה להאריך את כהונתו בשנתיים נוספות.

מינויו של הרב נכטיילר היווה תקדים, שכן לראשונה בתולדות התנועה נבחר רב מכהן לעמוד בראש בני עקיבא. הרב נכטיילר, שהחליף את קודמו בתפקיד איתן מור יוסף, נכנס לתפקיד בתקופה לא קלה כשברקע מלחמת לבנון השנייה ותוכנית ההתנתקות, ונאלץ לעמוד בפני אתגרים לא קלים.

לפני מספר חודשים, לקראת סיום כהונתו הצפוי של הרב נכטיילר, החליטו בתנועה להקים ועדת איתור למציאת מועמד חדש לתפקיד המזכ"ל. בועדת האיתור לקחו חלק הרב חיים דרוקמן, שעמד בראשותה, אלחנן גלט, הרב יונה גודמן, הרב ברנדס ואביטל שר-שלום. אלא שבמקום לדון במועמדים חדשים אפשריים, החליטה הועדה לפנות תחילה למזכ"ל הנוכחי ולבקש ממנו להאריך את כהונתו.


רצון לממש תוכניות


הועדה כלל לא פנתה למועמדים אחרים

"הועדה כלל לא פנתה למועמדים אחרים" הסביר לכיפה הרב דרוקמן. "חשבנו שמן הראוי שהוא יישאר כי הוא מאוד מצליח. חשבנו שלפני שנחפש אופציות אחרות קודם כל נתמקד במי שכבר נמצא בתפקיד ומכיר גם אם יש אחרים טובים מאוד. על פי המדדים שלנו למזכ"ל הנוכחי יש הצלחה ניכרת"

לאחר ההחלטה פנו בועדה למזכ"ל בני נכטיילר שביקש לקחת זמן למחשבה ולאחר כשבועיים השיב בחיוב להצעה. "ההחלטה לא הייתה קלה" אומר לכיפה הרב נכטיילר. "ההתלבטות הייתה בעיקר בין הקושי בתפקיד הכולל עבודת שטח, לילות בלי שינה וניהול מערכת כל כך גדולה, לבין ההבנה לפיה בנקודת הזמן הזאת אפשר לקטוף הרבה פירות מדברים שהתחלנו ליזום.

"במקום כזה גדול לוקח זמן להגשים חלומות, והרגשתי שישנם יוזמות חדשות רבות שאנחנו רק בתחילתם. היום ברור לי כי כהונה של מזכ"ל, בדומה לתנועות נוער אחרות, צריכה להיות לחמש שנים לפחות כדי להצליח לעשות משהו. הרצון שלי לממש תוכניות הוא שהשפיע עליי לקבל את ההחלטה להישאר".

"נכון שהיה אפשר למצוא הרבה אנשים הראויים לתפקיד, ועוד יהיו כאלה. אבל זאת הייתה המשאלה שלנו מלכתחילה" מסכם הרב דרוקמן.

חוכמת ניהול ואמון משותף

מהו סוד קסמו של הרב נכטיילר שצלח בהצלחה ארבע שנים בתנועת הנוער. לאורך תקופה זו הצליח הרב נכטיילר להלך בין הטיפות, ולהימנע מעימותים בין המחנות השונים בתנועה. בין הסערות שעברו בשנים האחרונות על התנועה ניתן למנות את הדיונים על תפקידה של התנועה לאחר ההתנתקות, השתתפות החניכים במופע הכולל שירת נשים, האשמות בדבר ההתנערות של התנועה מצוות הווי, והשאלה בדבר תנועת נוער מעורבת.


"באתי לתפקיד הזה בתקופה של פלגנות גדולה"


"באתי לתפקיד הזה בתקופה של פלגנות גדולה" אמר הרב נכטיילר. "נוכחתי לראות שכל הסערות שניסו ליצור סביב בני עקיבא נשארות בתקשורת ולא מגיעות אל הנוער, והתנועה רק הולכת וגדלה. האחדות מוכיחה את עצמה ובשטח אנחנו כנראה מצליחים ליצור את המציאות בה בני עקיבא היא תנועה של כולם. החניכים מקבלים את הגישה לפיה יש דרך לפעול ביחד, ולמסר הזה הנוער מצביע ברגליים. זה הכוח שמניע אותי, הכוח מבית, האמונה. לנוער יש הבנה שיש מגוון וכל סניף נראה אחרת וכשאנחנו יחד אנחנו מסתדרים. איפה בציונות הדתית ילד ממעלה חבר וגבעת שמואל רוקדים יחד בהופעה? העניין הוא חוכמת ניהול ואמון משותף. אם לא הייתה בי האמונה לא הייתי יכול להחזיק מעמד ביום יום רק לפי הסערות התקשורתיות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופ' רוני גמזו צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גמזו: לא אסכן את בריאות הציבור בגלל אינטרסים פוליטיים

קרא עוד