סגור

"נקים את גבעת אדל כאן בשומרון"

ביום השנה לזכרה של אדל ביטון הבטיח ראש מועצת שומרון לאמה של אדל: "נקים את גבעת אדל כאן בשומרון". יו"ר הכנסת: "אני מבטיח: בית העלמין והקבר של אדל לא ייעקרו".

נתנאל לייפר, כיפה
כח בשבט התשעו
,
07 בפברואר, 2016 20:19
מאיר ברכיה

מאיר ברכיהצילום: מאיר ברכיה

הערב התקיים יום השנה לזכרה של אדל ביטון הפעוטה שנפצעה באורח קשה מזריקות אבנים של מחבלים ונפטרה לפני שנה בדיוק כתוצאה מסיבוך ריאתי. האירוע התקיים במועדון הישוב יקיר שבשומרון. באירוע נכחו בין השאר: יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין, הרב הראשי של צפת הרב שמואל אליהו, הרב אבו חצירא, וראש מועצת שומרון יוסי דגן.

באירוע ביקשה אדווה ביטון אמה של אדל שתוקם גבעה על שמה של אדל. "אדלי יקרה שלי" ספדה לה "הכאב קשה מנשוא הדמעות זולגות ללא הרף אך הידיעה שהשארת לנו צוואה כ"כ מוחשית היא זו המניעה אותי היא זו המניעה אותנו. היא זו הנותנת לי את הכוח להמשיך הלאה. שואבת אני ממך את הכוח. כ"כ הרבה נתת כ"כ הרבה שינית. אך צר לי לאכזב אותך. עדיין ממשיכים להרצח במדינתנו קורבנות נוספים המובאים אל מותם על לא עוול בכפם המקונן עדיין בארצנו. משפחות רבות מצטרפות לעולם הכאב. לעולם השכול".

עוד הוסיפה: "מאוד חשוב לי ברמה ההתיישבותית, שתקום גבעה יקום ישוב שייקרא גבעת אדל. במקום שהילדה הזו נרצחה. בו יהיו חיים בו יהיה זכרון".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הבטיח באירוע לאור בקשתה של גב' ביטון, "לפני שנה בדיוק עמדנו כאן בכינו עם משפחת ביטון. המחזה הבלתי נתפס של הורים שצריכים לקבור את ילדתם. אדל לא נפטרה ממחלה. היא נרצחה כיהודיה על קידוש השם ע"י מחבלים ארורים שלא צלם אנוש להם. היינו צריכים להתמודד עם איומים שיעקרו את הקבר. והמשפחה הראתה עוז וגבורה והחליטה שהיא תקבור אותה כאן ביקיר. יו"ר הכנסת אנחנו עומדים כאן אחרי שנה, ואנחנו מצפים שבית העלמין הזה יאושר. הוא נמצא בשטח של הישוב. בלי בירוקרטיות של המנהל האזרחי. אנחנו מצפים לעמידה נחושה. אנחנו מבקשים שתפנה לראש הממשלה ותגיד לו: נמאס לנו להרצח רק משום שאנחנו יהודים. אנחנו בארץ ישראל, אנחנו יהודים גאים. ואנחנו צריכים שהממשלה שלנו גם תהיה גאה".

"לפני שבוע בחנוכת המשחקייה במגדלים, ביקשה אמה של אדל שנקים גבעה לזכרה של אדל. ואני מודיע כאן. שאנחנו נקים את גבעת אדל כאן בשומרון. במקום שבו גודעים חיים אנחנו נוסיף חיים", אמר דגן.

יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין הבטיח למשפחה אף הוא לפעול בנושא: "אדל הפכה לסמל. וזה אפילו קצת מוזר לחשוב שתינוקת מצליחה להשפיע על אנשים כה רבים ולהזיז תהליכים כה גדולים שגם אדם בגיל 100 לא מצליח להזיז. אני באופן אישי שומר תמונה בפלאפון של אדל. ואני לא מוחק אותה. כי אני זוכר מה אדל גרמה לי לעשות. להבטיח. לא להגיד אני אפעל. לא להגיד אני אשתדל. אלא להבטיח. שבית העלמין והקבר הזה ביקיר לא ייעקרו אף פעם והמקום יאושר. מכיוון שהמשימה לא הושלמה את התמונה אני לא מוחק. כי יש לי משימה להשלים והיא תושלם".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מפגינים נואשים בלוד צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

המשנה לראש עיריית לוד: "מעדיפים אותנו מתים בתוך שקית ניילון"

קרא עוד