נציג חותם לח"כ לביא: "הבאת איתך פלסטר לסתום פיות?"

ח"כ לביא לא הסתפקה במכתב לקצין חינוך ראשי: במהלך דיון בוועדת חוץ ובטחון זעמה ח"כ לביא על כך שניתנה זכות דיבור לאבנר פורת מארגון חותם. פורת לא נשאר חייב

חדשות כיפה
א באדר התשעז
,
27 בפברואר, 2017 12:03
דוברות הכנסת

דוברות הכנסתצילום: דוברות הכנסת

עימות מילולי התרחש הבוקר (ב') בוועדת חוץ וביטחון בין חברת הכנסת עליזה לביא וח"כיות נוספות, לבין ראש מחלקת חקיקה בארגון חותם, אבנר פורת.

לקראת סוף הדיון, שעסק בבעיית ההטרדות המיניות בצה"ל, קיבל פורת את רשות הדיבור מיו"ר הוועדה ח"כ אבי דיכטר, אך אז התקוממו מספר חברות כנסת ובראשן ח"כ עליזה לביא (יש עתיד), שדרשה למנוע מפורת לדבר, וזאת בשל זעמה על סרטון שהוציא לאחרונה ארגון חותם כנגד גיוס בנות דתיות לצה"ל. לביא החלה לצעוק על פורת ולדרוש כי לא ידבר בוועדה.

פורת עצמו לא נשאר חייב ושאל את ח"כ לביא האם הביאה עמה פלסטר בכדי לסתום לו את הפה. יו"ר הוועדה עצר את העימות ואפשר לפורת להציג את עמדתו בפני חברי הוועדה.

אתמול פרסמנו ב'כיפה' כי ח"כ לביא שלחה מכתב לקצין חינוך ראשי ודרשה מצה"ל למנוע מהרב אבינר ומרבני ארגון חותם להופיע בפני חיילים בשל אותו סרטון. אבנר פורת אמר לאחר הדיון כי "שוב הוכח שאבירות חופש הביטוי מנסות לסתום את הפה למי שחושב אחרת מהן".

בתוך כך, בוועדה הוצג נתון המלמד על עלייה של כ-20% בדיווחים על הטרדות מיניות בצה"ל. במהלך הדיון התברר כי ח"כ עליזה לביא, מירב בן ארי ושרן השכל שזימנו את הדיון, לא הצליחו להעלות את הנושא בוועדה לקידום האשה המחוייבת לדון בנושא מדי שנה, וזאת לדבריהן בשל זהותה של יו"ר הוועדה ועמדותיה.

במהלך הדיון דווח על עלייה חדה בדיווחים ונידונה השאלה האם הדבר מלמד על עלייה באירועים או על עלייה במודעות ובדיווחים בצה"ל.

אבנר פורת מארגון חותם תלה את הנתון בהגברת העירוב בין גברים לנשים בצה"ל. "דובר פה על מניעה מוקדמת, אך בצה"ל מתבצע בשנים האחרונות ניסוי אנושי", אמר פורת. "אם דוחפים קדימה עוד ועוד את מגמת עירוב המינים בצה"ל, אם בבה"ד 1 למשל צוערים מתלוננים על כניסת צוערות למגוריהם בניגוד לפקודות ואי אכיפה של התופעה, שזה ודאי לא אקלים יחידתי מכבד שעליו דיברה היוהל"ם, אם ברחבי מחנות צה"ל מבטלים את השירותים המגדריים ומקימים שירותים משותפים, ובכך לא מאפשרים לחיילות אפילו את האינטימיות הבסיסית הזו, שזה ודאי לא אקלים יחידתי מכבד, מה הפלא על התופעה המדאיגה".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

מנהלי מוסדות בחמ"ד מגייסים את שרי הליכוד הסרוגים: "עתיד החינוך הדתי תלוי בכם"

קרא עוד