בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ניצל: ועדת הבחירות אישרה לבן ארי להתמודד לכנסת

הוועדה לא קיבלה את המלצת היועמ"ש מנדלבליט והחליטה, על חודו של קול לאפשר לחבר עוצמה יהודית להתמודד לכנסת. בן ארי: "אני לא שונא ערבים. אני מדבר רק על מי שלא נאמן למדינה". ח"כ זנדברג: "החלטה פוליטית. נעתור לבג"ץ"

חדשות כיפה
כט באדר א'
,
06 במרץ, 2019 17:23
מיכאל בן ארי

מיכאל בן אריצילום: Tomer Neuberg/Flash 90

מועמדותו של נציג עוצמה יהודית לכנסת, ד"ר מיכאל בן ארי, אושרה היום (ד') על ידי יו"ר ועדת הבחירות, השופט בדימוס חנן מלצר, זאת לאור המלצתו של היועץ המשפטי לממשלה.

חברי הוועדה הצביעו על ההצעה, כש-16 מהם הצביעו נגד הפסילה ו-15 בעדה. בוועדה הצביעו גם על פסילתו של איתמר בן גביר וגם היא נדחתה על חודו של קול אחד.

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג הגיבה לפסילת העתירה ואמרה כי "ההחלטה הפוליטית המביכה של ועדת הבחירות שהחליטה להתעלם מעמדת היועץ המשפטי ולהציל את הכהניסטים היא אות קלון על הכנסת. אנחנו נגיש עתירה לבג"ץ.

בן גביר מדבר בפני יו"ר הוועדה

בן גביר מדבר בפני יו"ר הוועדהצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מוקדם יותר ניסה בן ארי לשכנע את חברי הוועדה שלא יפסלו את מועמדותו. "הבן שלי סיים היום מסלול בחטיבת גבעתי. בן נוסף יתגייס בקרוב לשריון ואני המסוכן", אמר חבר עוצמה יהודית, "אנחנו הולכים מלוייה ללוויה מלוויה ללוויה ואנחנו מסוכנים".

בהמשך הוא אמר, כשדמעות בעיניו, כי לשניים מילדיו קרא בנימין וטליה על שמם של בנימין וטליה כהנא שנרצחו בפיגוע בשנת 2001: "הם נרצחו על ידי מחבל שקיבל נשק בצורה גזענית. אני לא גזען".

חברו למפלגה, עו"ד איתמר בן גביר, טען כי אם בעבר לא פסלו את ברוך מרזל אין סיבה לפסול את בן ארי: "אני מרחם על השמאל", הוא אמר בניסיון לשכנע את חברי הוועדה שלא למנוע ממנו ומחברו מלהתמודד לכנסת, מדברים על תמונה של ברוקך גולדשטיין. הנה תמונה של אחמד טיבי שנפגש עם משפחה של מחבל. מעולם לא הרגתי ערבי ולא פעלתי באלימות נגד ערבים".

תקפה את ההחלטה והבטיחה לעתור לבג"ץ

תקפה את ההחלטה והבטיחה לעתור לבג"ץצילום: פלאש 90. נעם רבקין פנטון

מנגד, הפצירה זנדברג בוועדה לקבל את הבקשה ואמרה כי "יש כאן שורה רצופה, עקבית ושיטתית על משנה גזענית במהותה. משנה שלא רק מדברת על שלילת זכויות על רקע גזע, אלא גם קריאה מפורשת לאלימות. אם נקבל את העובדה שגזענות כל כך בוטה היא משנה פוליטית אנחנו נחטא לקיומה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית. זאת תהיה אות כבוד גדולה לוועדה אם תנקה את הכנסת מדבר גזענות".

חבר מפלגתה, ח"כ עיסאוי פריג׳, הוסיף כי אם סדרת החוקים של כהננא הם לא הסתה לגזענות אז מה היא הסתה לגזענות? האנשים האלה רעים ליהודים. ההיסטוריה בנויה מתהליכים ואנחנו עומדים בפני תהליך מסוכן מאד".

אמש, החליט היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, להמליץ לוועדה לפסול את מועמדותו של חבר איחוד מפלגות הימין בטענה ללגזענות מצדו. מנדלבליט הגיע להחלטתו לאחר בחינה של חומרים שהוגשו לוועדת הבחירות על ידי 'המרכז הרפורמי ליהדות מתקדמת' ולמעשה על ידי התנועה הרפורמית, שאף הוציאה הודעה המברכת את היועץ על הודעתו. עיקר החומרים הללו הם 43 סרטונים של מיכאל בן ארי, בהם הוא מציג את דעותיו, המתפרשות, על פי היועץ, כהסתה לגזענות, אחת מהעילות לפסילת מועמדות לכנסת.

על פי הסברו של נציג היועמ"ש, עו"ד הנר הרמן, במהלך הדיון בוועדת הבחירות המרכזית, דעתו החריגה של היועץ הגיעה בעקבות העובדה כי יש ראיות חותכות - כלומר, סרטונים בהם בן ארי מדבר בקולו - לפסילה מטעמי הסתה לגזענות, וראיות כאלה לא היו בפעמים הקודמות בהן פסלה ועדת הבחירות מפלגות, אך בית המשפט העליון אישר אותן.

06.03.2019

1. זנדברג (יוספה רחמן)

זנדברג בשירות האויב. האמנם היא לא מבינה את זה?

דווח על תגובה לא ראויה
06.03.2019

2. 2 מנדטים אחרי מלחמת ששת הימים, 13 מנדטים כיום למוסלמים, בעוד כ-20 שנה מעל ל-35 מנדטים. (נכבה 2 בלתי נמנעת)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ח"כ אחמד טיבי צילום: פלאש 90

אחמד טיבי מלגלג: "פתאום כולם נגד המתנחלים"

קרא עוד