נחמיה רפל יתמודד בפריימריז הבית היהודי

נחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, יודיע בשעות הקרובות באופן רשמי כי הוא יתמודד על מקום בבית היהודי, במסגרת הפריימריז של המפלגה. גם יו"ר אם תרצו לשעבר רונן שובל שוקל להיכנס למרוץ

חנן גרינווד, כיפה 09/12/14 10:55 יז בכסלו התשעה

נחמיה רפל יתמודד בפריימריז הבית היהודי
דוברות, צילום: דוברות

מתמודד נוסף לבית היהודי. נחמיה רפל, מזכ"ל הקיבוץ הדתי, יודיע באופן רשמי על התמודדותו במסגרת הפריימריז של הבית היהודי על מקום ברשימת המפלגה לכנסת הבאה. רפל, חבר קבוצת יבנה מכהן כמזכ"ל הקיבוץ הדתי מאז 2007, והיה אמור לפרוש באוגוסט השנה, אך לאחר לחצים הודיע כי יישאר בתפקידו. רפל אישר את הפרטים בשיחה עם 'כיפה'.

תנועת הקיבוץ הדתי הכריזה כבר כי תתיצב מאחורי רפל, מה שיעניק לו תמיכה רחבה ויאפשר לו להביא עמו תוספת חיזוק מכובדת של תומכים למפלגה. מלבד הקיבוץ הדתי צפויים לתמוך בו רבים מבני ההתיישבות העובדת קיבוצים ומושבים, שכן התנועה הקיבוצית הפנתה אמש קריאה לכל המפלגות המתמודדות בבחירות לשלב ברשימותיהן חברי קיבוצים, ולדאוג ליצוג הולם של 170,000 אלף חברי הקיבוצים.

רפל (65), חבר קבוצת יבנה, נשוי למיכל, אב ל- 5 בנות. בעל תואר ראשון בכלכלה ופילוסופיה יהודית, ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל. רפל הוא סגן אלוף לשעבר, בתפקידו שימש כסמח"ט שיריון מה שיחזק את הנבחרת הקרבית שבנט עומל עליה. אך ידוע יותר כאיש חינוך. הוא היה מנהל מוסד בית הספר העל יסודי בקיבוצו שנים רבות, מפקח כולל במינהל לחינוך התיישבותי. הוא שימש גם כמנהל אגף חטיבות עליונות, מנהל האגף לחינוך על-יסודי במשרד החינוך והוועדה לעלית הנוער הדתי. רפל מאמין כי מפלגת הבית היהודי חייבת להוביל את נושא החינוך בכנסת הבאה.

בנוסף לתפקידו של נחמיה רפל כמזכ"ל הקיבוץ הדתי, הוא משמש כיום כחבר מזכירות הבית היהודי. ושימש בתפקידים ציבוריים בגופים בעלי השפעה כמו הנהלת התאחדות חקלאי ישראל, תנועת בני עקיבא הארצית והעולמית, 'אלומה' של השירות הלאומי, יו"ר ועדת הכספים של "המזרחי העולמי".

בתוקף תפקידו כחבר מזכירות הבית היהודי היה שותף לכל ישיבות המזכירות שקיימה המפלגה וכן בדיונים על התנהלותה הפיננסית. כמו כן הוביל מטעם הבית היהודי יוזמות חברתיות שהמפלגה קיימה במהלך השנה החולפת. הקיבוץ הדתי הוא אחד מהגופים החזקים היציבים שהרכיבו את תנועת המפד"ל לאורך כל השנים, רפל שימש כחבר מזכירות "הפועל המזרחי" כבר קרוב לעשור. בתפקידו הקודם הוא שימש יו"ר הוועדה הרעיונות מדינית של הקיבוץ הדתי, וועדה אשר אירחה ועבדה בתיאום עם כמעט כל חברי הכנסת של הציונות הדתית.

"אני מקווה כי מועמדותי במפלגה תחזק את העשייה של הבית היהודי בתחומי ההתיישבות, החקלאות והחינוך" אומר רפל "אני מאמין כי הבית היהודי יכול וצריך להיות המפלגה המובילה בישראל, מה שיחזיר למדינה את ערכי פיתוח ההתיישבות, וחיזוק היהדות השורשית הערכית .

אדם נוסף אשר שוקל האם להתמודד במסגרת הפריימריז של הבית היהודי הוא ד"ר רונן שובל, יו"ר אם תרצו לשעבר. לאתר הארץ שם התפרסם כי הוא שוקל להתמודד, אמר שובל "יש עלי לחץ מהמון גורמים לרוץ. הם מבקשים להעצים את האפשרות הפעולה של המחנה הציוני דמוקרטי מול השמאל. אני עדיין לא סגור על עצמי", כך ייתכן מאוד כי יכריז בקרוב על התמודדותו.

בימים האחרונים הצטרפו מספר מועמדים בולטים למרוץ על כיסא בכנסת הבאה מטעם הבית היהודי. בין היתר, הודיעו על מועמדותם אביחי בוארון, עמיעד טאוב, רז קיל, סופיה רון מוריה, יוסי פוקס, ענבל ליבר והרב אביחי רונצקי. אליהם סביר להניח כי יצטרפו לא מעט מועמדים נוספים, כשבין השמות ששוקלים התמודדות גם יו"ר הבית היהודי בשומרון דוידי בן ציון, ומנכ"ל רשות השירות הלאומי שר שלום ג'רבי.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר