מתמודד בבית היהודי לבנט: דרוש את תיק העליה והקליטה לאחר הבחירות

אברהם אזולאי, המתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי יצא בקריאה לשר נפתלי בנט שיעמוד על כך שתיק העלייה והקליטה יהיה בממשלה הבאה בידי הבית היהודי

חדשות כיפה 06/01/15 18:37 טו בטבת התשעה

מתמודד בבית היהודי לבנט: דרוש את תיק העליה והקליטה לאחר הבחירות
דוברות, צילום: דוברות

אברהם אזולאי, המתמודד על מקום ברשימת הבית היהודי, יצא בקריאה לשר נפתלי בנט, שיעמוד על כך שתיק העלייה והקליטה יהיה בממשלה הבאה בידי הבית היהודי.

"הבית היהודי חייב להעמיד זאת כדרישה אולטימטיבית לנוכח גלי העלייה הצפויים מאירופה בכלל, ומצרפת בפרט. גלות צרפת עומדת בפני חיסול מרצון ואנו חייבים להיערך לכך", אומר אברהם אזולאי. אזולאי ציין עוד, כי רוב העולים המגיעים ארצה מארצות הרווחה הינם שומרי מסורת וחייבים להנהיג מדיניות קליטה שלא תחזור על השגיאות שנעשו בעבר בתחום זה.

בפנייתו לבנט אומר עוד אזולאי כי, בשנת 2013 הגיעו ארצה 3,289 עולים מצרפת, לעומת 1,917 עולים בשנת 2012. מגמת הגידול הסתמנה גם ב-2014 בה עלו ארצה יותר מ - 6000 עולים מיהודי צרפת, יותר מכפליים. לאור נתונים אלה וסימנים מעידים נוספים מעריכים כי מספר העולים מצרפת בשנת 2015 יעמוד על יותר מ ־ 10,000 יהודים .כיום שני שליש מיהודי צרפת מצהירים שהם לא רואים את עתידם שם, זאת למרות שתנאי החיים הקשים שעמם היה על רוב העולים להתמודד בישראל גרמו לעמדה ביקורתית מסוימת מצד הקהילה היהודית.

אברהם אזולאי, (50), תושב הר חומה, שעלה לארץ לפני 15 שנה, הקים, בין היתר, את העיתון LE P'TIT HEBDO, אמצעי התקשורת אשר הפך עם השנים לכלי מגשר בין דוברי הצרפתית בישראל לבין החברה הישראלית כולה. מאז עלותו ארצה הוא פעיל חברתי ועושה רבות למען קליטתם ושילובם של העולים מצרפת בחברה הישראלית. "אין לי ספק, כי בחירתי במקום ריאלי ברשימת הבית היהודי לכנסת ה-20 תביא המונים מקרב עולי צרפת לתמיכה ולהצבעה לבית היהודי", אומר אברהם אזולאי.

ביום ראשון פנה אזולאי לשר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ודרש ממנו לפעול לקבל לידיו בממשלה הבאה את תיק העלייה והקליטה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר