סגור

משרד הדתות בגיבוי מלא לרב לוינשטיין ולרבנים שחתמו על העצומה

משרד הדתות לא יזמן לשימוע את הרבנים שחתמו על מכתב התמיכה ברב לוינשטיין ובדברים שהשמיע נגד הלהט"בים. "רבנים נדרשים להביא את מה שמכונה 'דעת תורה' או 'השקפה הלכתית'"

משה ויסטוך
יח באב התשעו
,
22 באוגוסט, 2016 16:12
צילום מסך

צילום מסךצילום: צילום מסך

לפני כחודש חתמו למעלה מ 300 רבני ערים ושכונות על מכתב תמיכה ברב יגאל לוינשטיין בעקבות סערת דבריו בנוגע לבעלי נטיות הפוכות בנאום שזכה לכינוי 'נאום הסוטים'. היום הודיע משרד הדתות שלא יזמן את הרבנים החתומים, והמקבלים משכורת ממשרד הדתות לשימוע, כפי שדרשו בארגון 'ישראל חופשית'.

במכתב תגובה לדרישת 'ישראל חופשית', ומנהלה מיקי גיצין, טענו במשרד הדתות כי רבנים צריכים להביא ולהשמיע את קולה של תורה, "רבנים נדרשים להביא את מה שמכונה 'דעת תורה' או 'השקפה הלכתית' גם בסוגיות רגישות", נכתב, "וגם אז שומה עליהם לדבר ולהביע דעה באופן נאות ומכבד, אלא אם הם סבורים שמן הראוי שתאמר אמירה נחרצת שלא תותיר מקום לספק". מנכ"ל משרד הדתות, עודד פלוס שחתום על מכתב התגובה, הוסיף וכתב לגיצין כי "כמי שנושא את הדגל של 'ישראל חופשית', אני מניח שאתה דוגל בחופש הביטוי והבעת דעה, גם ע"י הרבנים".

מנכ"ל 'ישראל חופשית' אמר ל ynet בתגובה לתשובת משרד הדתות כי "הדברים של הרב לוינשטיין היו חמורים, אבל הדברים של מנכ"ל המשרד חמורים שבעתיים", גיצין האשים את משרד הדתות בכך שרוח התגובה שלהם מלמדת כי "הדברים של הרב לוינשטיין הם המדיניות של המשרד". כי "והמשרד לשירותי דת אומר פה שהרבנים הם מעל החוק - ולא בפעם הראשונה, וזה מאוד מסוכן".

מהמשרד לשירותי דת נמסר: "מנכ"ל המשרד עומד מאחורי תוכן מכתבו".

(צילום: דוברות)

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

מתוך התוכנית צילום: צילום מסך

מיכה שיטרית מספר איך כמעט זרק את השיר האהוב לפח

קרא עוד