משרד האוצר נגד מתיישבי גוש קטיף

מינהלת פינוי האתרים הזמניים במשרד האוצר דורש מבעלי העסקים באתר הקראווילות בניצן לפנות את עסקיהם. ועד מתיישבי גוש קטיף: "סוגית בעלי העסקים בניצן אכן בעייתית, אך לא ניתן לגזול פרנסת התושבים"

חדשות כיפה 04/11/13 15:52 א בכסלו התשעד

כעשרה בעלי עסקים באתר הקראווילות בניצן קיבלו לאחרונה ממינהלת פינוי האתרים במשרד האוצר דרישה להפסקת השימוש ופינוי עסקיהם. במכתב, שנשלח באמצעות עורך דין המייצג את המינהלת, נכתב כי מדובר בפולשים לשטח שבבעלות המדינה.

"בכדי להבין את האבסורד בשליחת המכתב צריך לחזור שמונה שנים אחורה", מסבירים בוועד מתיישבי גוש קטיף. אז הובטח לדיירי אתר הקראווילות שבמקום ייבנה מרכז מסחרי. "כשהגענו כשהגענו לכאן, אחרי חצי שנה במלונות, נפגשנו עם נציג של משרד השיכון והוא הבטיח לנו שתוך שלושה חודשים מקימים מרכז מסחרי וכל מי שהיה לו עסק בקטיף יכנס למרכז המסחרי", מוסיף יהודה גרוס, אחד מבעלי העסקים שנשלח אליהם המכתב. "בגלל שזה התמהמה החלטנו להקים מבנים זמניים עד שיוקם המרכז מסחרי". לדבריו, אמנם זמן קצר לאחר הגעתם לאתר הוצב שלט "כאן ייבנה מרכז מסחרי", שבינתיים נעלם, אך עד היום לא הוקם מרכז מסחרי לא באתר הקראווילותולא ביישוב החדש.

"הלקוחות שלנו פה", מוסיף גרוס, "ואם יתנו לנו מקום בתנאים נורמאלים, כפי שהובטח לנו, אנחנו מעדיפים".

בעקבות המכתב של משרד האוצר שלח ועד מתיישבי גוש קטיף מכתב לשר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, האחראי על הטיפול באנשי גוש קטיף. הוועד ציטט מהחלטת ממשלה שהתקבלה בנובמבר 2005 שבו נקבע כי המדינה תקים מבני ציבור ומבני מסחר באתר הקראווילות. "עד היום לא הוקם מבנה מסחר בניצן למרות הבטחות, תקצוב וכו' (אף בוצעו עבודות פיתוח וכלונסאות ונרכש מבנה יביל שלא הגיע לשטח). אנו שבנו ודרשנו לאורך התקופה להקים את המבנה ולתת מענה לצורך של מאות משפחות", כתבו בוועד לשר אריאל.

"ללא מענה חליפי לבעלי העסקים, לדעתנו, לא נכון לגזול מהם את האפשרות היחידה להתפרנס. הצעתנו- להקים מרכז מסחרי במבנה יביל באופן מיידי ובהמשך לתכנן מבנה קבוע שיושכר לשימוש בעלי העסקים".

עוד הוסיפו בוועד: "בעלי העסקים באתר הזמני פועלים מזה 8 שנים ללא אכיפה במבנים ללא היתר, אך משלמים ארנונה למועצה ואף חשמל למי שמחובר למונה של המועצה, ללא פתרון חלופי ומשום שזהו המענה שלהם לתעסוקה ופרנסה. לא הגיוני, דווקא בשלב זה (שבו ב"ה משפחות עוברות ליישובי הקבע) לאכוף ולמנוע מאנשים להתפרנס".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר