משרד האוצר יתקצב לימודי שמיטה לכלל המגזרים בחוות לחינוך חקלאי

לקראת שנת השמיטה יפתחו ברחבי הארץ שש חוות ייעודיות להכרת נושא השמיטה בצפון ובדרום. יו"ר הלובי החלקאי זבולון כלפה: "הזדמנות מצוינת לחזק הקשר בין העם לאדמתו"

חנן גרינווד, כיפה 08/09/14 17:21 יג באלול התשעד

משרד האוצר יתקצב לימודי שמיטה לכלל המגזרים בחוות לחינוך חקלאי
דוברות כלפה, צילום: דוברות כלפה

לקראת שנת השמיטה הקרבה יפתחו ברחבי הארץ שש חוות ייעודיות להכרת נושא השמיטה בחוות לחינוך חקלאי בצפון בדרום ובמרכז. על פי הסיכומים יקצה משרד האוצר 900 אלף שקל לטובת לימודי השמיטה בחוות החקלאיות בחינוך הממלכתי, החמ"ד והחרדי.

בארץ קיימות 40 חוות חקלאיות לימודיות הפרוסות מדימונה בדרום ועד לקריית שמונה בצפון בערים ובישובים הפועלות תחת המינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך. החוות הן מרכזים ללימודי חקלאות וסביבה אותם פוקדים מידי שנה אלפי תלמידים מכל המגזרים .

כאמור, שש חוות חקלאיות יוקצו ללימודי שמיטה. בחוות אלה הוקמו חממות לימודיות מדגימות שתאפשרנה לכלל מוסדות החינוך הקיימים בכל אזור ליהנות ממגוון פעילויות לשנת השמיטה. התלמידים יוכלו להכיר מקרוב את ההלכות הקשורות לשמיטת הקרקע כמו מלאכות מותרות ואסורות, היתר מכירה, קדושת שביעית ואוצר בית דין. בחוות הייעודיות ייעשה שימוש באמצעים כמו מערכות לגידול צמחים במצעים מנותקים ומערכות השקיה ובקרה לשליטה מרבית בגידולים.

יו"ר הלובי החקלאי ח"כ זבולון כלפה בירך על המהלך: "שנת השמיטה הקרובה היא הזדמנות מצוינת לחזק את הקשר של תלמידי ישראל לארץ ישראל באופן מעשי. אני מברך על תמיכת משרד האוצר במהלך שיאפשר לאלפי תלמידים לדעת מהי שמיטה, להבין את הלכות השמיטה ולהכיר גם את הרעיון החברתי העומד מאחורי השבתת הקרקע".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר