מרצה בעברית השפילה סטודנטית במדים: "את חיילת והתייחסו אליך בהתאם"

סטודנטית באוניברסיטה העברית תקפה בחריפות סטודנטית שהגיעה לשיעור במדים: "את לא יכולה להיות נאיבית ולבקש שיתייחסו אלייך כאזרחית כשאת מבקשת להיות במדים". מהאוניברסיטה נמסר: האוניברסיטה והמרצה מתנצלות בפני הסטודנטית שחשה פגועה"

חדשות כיפה
כה בטבת התשעט
,
02 בינואר, 2019 10:24
האוניברסיטה העברית בהר הצופים

האוניברסיטה העברית בהר הצופיםצילום: קובי גדעון פלאש 90

סטודנטית באוניברסיטה העברית המשרתת בצה"ל, ננזפה על ידי המרצה שלה ד"ר קרולה הילפריך כאשר הגיעה לשיעור עם מדים. הסערה שנחשפה ב'כאן' גררה קולות הקוראים לפיטוריה של המרצה מהאוניברסיטה. 

הסיפר החל כאשר החיילת הגיעה לשיעור במהלך שיעור בפקולטה למדעי הרוח קיבלה הערות פוגעניות מצד סטודנטית ערבייה הלומדת לצידה בשיעור-ובין השתיים החל ויכוח סוער. המרצה לא העירה לסטודנטית, ובסיום השיעור פנתה הסטודנטית למרצה וביקשה הסברים.  

ד"ר הילפריך, שמוצאה מגרמניה, הטיחה בסטודנטית אמירות קשות "את לא יכולה להיות נאיבית ולבקש שיתייחסו אלייך כאזרחית כשאת מבקשת להיות במדים. את חיילת בצבא של ישראל, ויתייחסו אלייך בהתאם".

הסטודנטית אמרה לה בתגובה שהיא לא מעוניינת להיכנס לפוליטיקה וכי היא משרתת בצה"ל כדי להגן על המדינה. "זה מפריע שאני יושבת במדים בכיתה?", שאלה החיילת את ד"ר הילפריך - שהשיבה: "יש אנשים שהחברה האזרחית חשובה להם כמו שהצבא חשוב לך, ואת חייבת לקבל בסובלנות את סדר העדיפות שלהם כפי שהם מקבלים ומתעמתים עם סדר העדיפות שלך".

מהאוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "האוניברסיטה מכבדת את כל הסטודנטים והסטודנטיות כולל את אלה שבאים ללמוד בזמן שירותם הצבאי - סדיר, קבע או מילואים. ההנהלה מגנה התנהגות בלתי מכבדת בין סטודנטים לסטודנטים ובין אנשי סגל לסטודנטים. האוניברסיטה והמרצה מתנצלות בפני הסטודנטית שחשה פגועה"

התאחדות הסטודנטים הראשית גינתה המקרה: "מביש לראות שסטודנטים זוכים לתגובות משפילות רק כי הם לובשים מדים. בשנים האחרונות עסקנו רבות בקידום זכויות סטודנטים וסטודנטיות שמשרתים במילואים כדי להבטיח שהשירות לא יפגע בהם מבחינה אקדמית. לא העלינו על הדעת שעצם לבישת המדים תהווה בעיה למי מהמרצים. 

02.01.2019

1. שימו לב לתגובת המרצה (ואני מצטט מהמאמר)

"יש אנשים שהחברה האזרחית חשובה להם כמו שהצבא חשוב לך, ואת חייבת לקבל בסובלנות את סדר העדיפות שלהם כפי שהם מקבלים ומתעמתים עם סדר העדיפות שלך".
אני כבר לא נכנס להאם חברה אזרחית חשובה כמו הצבא, והאם יש קשר בין חשיבות החברה האזרחית להעלבת לובשי מדים, אבל אם החיילת היתה מקבלת את "סדרי העדיפויות" של הערבייה כו שהערבייה קיבלה את "סדרי העדיפויות" של החיילת, היתה פורצת מהומה רבתי... המרצה ממש הראתה מהי סובלנות, והגדירה את ההתעמרות של הערבייה כ"הכלה סובלנית".
במילים אחרות, היא הצטרפה להתעמרות בסטודנטית רק בגלל שהיא לבשה מדים...
זו כבר לא התעלמות אלא השתתפות בפועל.

מעניין מה היה קורה אם דתי היה מתעמר בלובש דגל הגאווה, האם גם אז היא היתה אומרת לאיש דגל הגאווה שהוא צריך לקבל בסובלנות את סדר ההעדיפות שלהם כפי שהם מקהם מקבלים ומתעמתיפ עם שלך...

דווח על תגובה לא ראויה
02.01.2019

2. "את חיילת בצבא של ישראל, ויתייחסו אלייך בהתאם". (אם ככה היא חושבת שצריך להתייחס לחיילים - שתפוטר לאלתר!)

דווח על תגובה לא ראויה
04.01.2019

3. המחאה השקטה (כבוד חברתי)

"לומדים במדים "
ביום ראשון 6.1.19 כל הסטודנטים בכל הארץ לובשי המדים בסדיר ומילואים מגיעים ללמוד לבושי מדים!!! שתפו כמה שיותר

דווח על תגובה לא ראויה
08.01.2019

4. נתינה גרמנית משפילה חיילת יהודיה (יריב גולן)

כיצד נתינה גרמנית בת לממלכת הזוועות-גרמניה מעיזה להשפיל חיילת במדינת ישראל. זהו בראש ובראשונה בזיון של האוניברסיטה. כיצד משאירים בתפקיד כזאת 'חלאת אדם'

היה טוב לכולם אם אותה 'מרצה דמיקולו' הייתה חוזרת לגרמניה ונשארת שם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פורש. אבי גבאי צילום: מרים אלסטר/פלאש 90

אבי גבאי, יו"ר העבודה לשעבר: מתחרט שלא נכנסתי לממשלה של נתניהו

קרא עוד