חדשות כיפה

מרמור בעקבות עיכובים במינוי מנכ"ל חדש למועצת יש"ע

לא פחות מארבעה חודשים נמשך תהליך למינוי מנכ"ל חדש למועצת יש"ע. שמועות על ניסיון למנות את צביקי בר חי בנוסף לעיכובים יוצרים תחושת מרמור. מועצת יש"ע: אין עיכוב מהותי

Abir sultan, פלאש 90

צילום: Abir sultan, פלאש 90

לא פחות מארבעה חודשים מתמשך כבר תהליך למינוי מנכ"ל חדש למועצת יש"ע, דבר היוצר תחושת מרמור בקרב חלק מהמועמדים ותחושות של 'משיכת זמן'.

כבר שנתיים לא מכהן מנכ"ל למועצת יש"ע, אחד הגופים המשמעותיים ביותר ביהודה ושומרון. למעשה, מאז פוטר נפתלי בנט מהתפקיד, המועצה מתנהלת ללא מנכ"ל, כשבמשך כשנה, בשנת 2012, כיהן בתפקיד רון שכנר, ראש מועצת הר חברון לשעבר, אך הוא החזיק רק בחלק מהתפקידים, כשבמקביל אליו מפעילים את מועצת יש"ע שני סמנכ"לים.

בחודשים האחרונים הרוחות סוערות לאחר שבסביבות פברואר החל מכרז לאיתור מנכ"ל חדש. למשרה ניגשו כ-15 מועמדים, כשעם הזמן חלקם סוננו וחלקם ויתרו על התפקיד. כעת נותרו ארבעה מועמדים - שילה אדלר, אדמונד חסין, נחי אייל ויגאל דלמוני.

ל'כיפה' נודע כי בקרב המועמדים שורר מרמור בשל הימשכות התהליך, כארבעה חודשים, זאת ללא סיבה מהותית. מנגד, טוענים במועצת יש"ע כי לא מדובר בזמן רב, וכי תהליך בחירה של מועמד כזה או אחר לוקח זמן, בין היתר בשל צורך לשלוח אותם למבחני פילת ולהעביר אותם ראיונות. בנוסף, טוענים במועצת יש"ע, מכיוון שכל חברי המועצה ו-וועדת האיתור הינם בכירים במועצות שונות, בתוכם ראשי מועצות מקומיות ואזוריות, ישנו קושי טכני לארגן פגישות, דבר הגורם לעיכובים קלים.

בתשובה לפניות 'כיפה' אמר סמנכ"ל מועצת יש"ע, יגאל דלמוני, אשר הינו גם מועמד לתפקיד, כי לא מדובר בעיכובים מהותיים. "מדובר בהליך סטנדרטי של בחירת מנכ"ל באמצעות מכרז. הדבר לוקח זמן אך לא מעל למקובל".

מנגד, אומרים גורמים המקורבים למועמדים כי מדובר בעיכוב לא סביר, וכי המהלך לוקח יותר מדי זמן. "וועדת האיתור ומועצת יש"ע מושכים את הזמן ובינתיים המועמדים הפסידו משרות שונות. זה בסדר לעשות הליך פורמלי ויש למועמדים סבלנות, אבל יש גבול לזמן שאפשר למשוך אותם".

למרמור זה מצטרף גם מהלך של בכירים במועצת יש"ע למנות את צביקי בר חי, ראש המועצה האזורית הר חברון, לתפקיד מנכ"ל המועצה, זאת תוך דחייתם של המועמדים אשר עברו חודשים של טרטורים רק כדי לגלות שהם יידחו לטובת הקפצתו של בר חי לתפקיד.

גורמים בקרב המועמדים טוענים כי לאחרונה התקיימה פגישה בין זמביש לבין בכירים במועצת יש"ע בנוגע למינוי של בר חי, ביניהם על פי הטענה ראש מועצת יש"ע דוידי פרל. מנגד, אומר פרל, כי אין אמת בדברים, והוא כלל לא מכיר ניסיון למנות את בר חי לתפקיד.

"אין לי מושג מאיפה השמועות או הניסיונות האלו מגיעים, אבל בכל מקרה אין שום רצון כזה מצידי. אולי יש לאנשים רצון כזה, ויכול להיות שבסוף נחליט שכולם לא מתאימים ונעשה מכרז חדש. כרגע הכל פתוח. בנוגע לזמביש, הוא אינו מעורב בתהליך האיתור של מנכ"ל והוא לא ישב איתנו בנושא. אנחנו בהחלט מתייעצים איתו אבל הוא לא קשור לתהליך האיתור".

עקבו אחרינו בטוויטר
עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: דובר צה"ל

חלוקה מחדש: צה"ל משנה את המיונים ליחידות המובחרות

קרא עוד