מפלגת העבודה סיירה ביהודה ושומרון

כ-80 מאנשי מפלגת "העבודה" ובראשם היו"ר שלי יחימוביץ‘, סיירו ביהודה ושומרון יחד עם מועצת יש"ע. דני דיין אמר להם: "פתרון שתי המדינות שאתם מובילים - לא יוכל להתקיים"

יונתן אוריך, כיפה 09/08/13 11:08 ג באלול התשעג

מפלגת העבודה סיירה ביהודה ושומרון
מועצת ישע, צילום: מועצת ישע

מפלגת העבודה ערכה אתמול (חמישי) סיור היכרות ולמידה בשומרון ובנימין יחד עם מועצת יש"ע. בסיור השתתפו כ-80 אנשים ובהם ראשת המפלגה ויו"ר האופוזיציה שלי יחימוביץ‘, ח"כ אבישי ברוורמן, ח"כ איציק שמולי, ח"כ מיכל בירן , ראשי סניפים חברי ועידת העבודה חברי מפלגה ופעילים. הסיור שהועבר על ידי יגאל דילמוני סמנכ"ל מועצת יש"ע ותמר אסרף דוברת המועצה האזורית בנימין היה הכנה לוועידה המדינית של המפלגה שעומדת להתכנס בקרוב ולדון בתהליך המדיני החדש.

בתחילת הסיור אמרה יחימוביץ למשתתפים כי ”אנחנו מתארחים במקומות שאם ההסדר שאנו מייחלים לו יצא לפועל - הדבר ישפיע עליהם בצורה ישירה. עמדתנו ברורה, אך יש לנו חובה מנהיגותית ומוסרית לשמוע מה יש ליושבים בהם לומר, וגם כאשר מתקיים עימות אידיאולוגי יש לקיימו מתוך דיאלוג אמיתי".

הסיור התחיל במפגש באזור תעשייה ברקן במפעל ליפסקי שם נפגשו עם יהודה כהן מנכ"ל המפעל ושמעו על התפתחות התעשייה במרחב, החיים המשותפים של העובדים הישראלים ופלסטינאים והבסיס הכלכלי שמאפשר דו-קיום באזור. יהודה כהן אמר למשתתפים: ”במפעל שלי מועסקים כ-50 מתושבי הרשות הפלסטינית שמפרנסים בכבוד את משפחותיהם. החרמת מוצרים או פגיעה בתעשייה כאן פוגעת גם בהם. עליכם לסייע לתעשייה ביהודה ושומרון למען הצלחת הפיתוח הכלכלי של האזור וכחלק מהרצון שלכם לסייע לקידום השלום".

בהמשך הסיור הגיעו המשתתפים לשכונת היובל בעלי ערכו תצפית לשילה הקדומה והתוודעו לסיפור ההיסטורי התנכי ולפיתוח התיירותי הגדול באתר. לאחר מכן נפגשו עם רון שכנר מנכ"ל מועצת יש"ע ושמעו סקירה על דו"ח וועדת השופט אדמונד לוי וההצעות שלו לטיפול בנושא מעמד הקרקעות ביהודה ושומרון, ועל סוגיית המאחזים וההתיישבות הצעירה מזווית הראייה של ההתיישבות.

לאחר מכן הגיעו כל המשתתפים לאוניברסיטת אריאל שם שמעו סקירה מפרופ' ממיכאל זניגרד על התפתחותה של האוניברסיטה שהיום לומדים בה מעל 14,000 סטודנטים, וכן על אפשרויות הלימודים במוסד.

בסוף היום ערכו המשתתפים מפגש בנושאים מדיניים עם דני דיין ראש מערך יחסי החוץ של מועצת יש"ע, ושמעו ממנו על כישלונות העבר לפתרון שתי המדינות והמשא ומתן המדיני שממשיך באותה תפיסה מוטעית של חלוקת הארץ . דיין אמר למשתתפים "פתרון שתי המדינות שהמפלגה שלכם מובילה לא יוכל להתקיים, ולא יפתור את הסכסוך ובוודאי שלא יביא לסיומו. יש לפעול דווקא לשיפור המצב הקיים היום בשטח מתוך התחשבות באוכלוסייה שגרה כאן. ההתיישבות פעלה בדרכים דמוקרטיות ובנחישות על מנת לפתח את האזור וכך נמשיך לעשות".

משתתפי הסיור הודו למארחים על הסיור ועל ההיכרות עם ההתיישבות והעמדות שלה בנושאים המדיניים שעומדים על הפרק. הם ציינו כי אין ספק שהסיור היה ”חשוב לקראת הדיון המדיני שעומד להיערך בוועידת המפלגה“ ותרם להם רבות להבנת המצב בשטח.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר