מפגן תמיכה תורני: 300 רבנים חתמו על תמיכה ברב יגאל לוינשטיין

אחרי שבוע שבו רבנים רבים ביקשו לא להגיב היום מאות רבנים חתמו על מכתב תמיכה וקוראים:"ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות"

חדשות כיפה 20/07/16 19:52 יד בתמוז התשעו

יובל גינצבורג, צילום: יובל גינצבורג
יובל גינצבורג, צילום: יובל גינצבורג

שלוש מאות רבנים בהם רבני ערים ,ראשי ישיבות הסדר וראשי מכינות קדם צבאיות חתמו בימים האחרונים על מכתב תמיכה ברב יעקב אריאל וברב יגאל לוינשטיין.

במכתב הם מביעים תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

בין החותמים:הרב אריה שטרן, הרב שמואל אליהו, הרב מיכה הלוי, הרב יהושע שפירא, הרב אליקים לבנון, הרב גדעון פרל, הרב שלמה אבינר, הרב אלישע וישלצקי, הרב ברוך וידר, הרב ציון טוויל, הרב שמעון כהן, הרב דוד תורגמן, הרב דוד פנדל, הרב אלחנן בן נון, הרב יהושע צוקרמן ורבנים בכירים נוספים.

בגילוי דעת שהוציאו נאמר:

" לאור הדיון הציבורי שהתעורר לאחרונה סביב אמירות של הגאון הרב יעקב אריאל, הרב יגאל לוינשטיין ורבנים נוספים, ברצוננו להביע תמיכה בכל רב שמביע את דעתו ההלכתית והמוסרית הנאמנת לתורה ולחז"ל ללא משוא פנים וללא התנצלות.

אנו מודעים היטב לכובד האחריות המוטלת על כתפי הרבנים, ודווקא בשל כך דברים אלו נכונים גם כאשר מדובר בסוגיות קשות ומורכבות. עם ישראל כולו חש את הבריאות הטבעית שבהקמת המשפחה בישראל, ועם כל הכאב על צערם של אנשים פרטיים, יחד עם הרצון להקל ולסייע לכל מי שניתן לסייע לו, כאשר אנו נדרשים לבירור עקרוני, אין מקום למתן לגיטימציה לתופעות ולהתנהגויות הבאות להעלות על נס אורח חיים המנוגד למוסר האנושי ולדרכה של תורה.

האהבה כלפי כל אדם מישראל והחובה לנהוג בכל אדם כבוד, אינן יכולות לשמש סיבה לסילוף האמת ההלכתית או ל'עיגול פינות' ביחס למעשים אסורים. חובתו של רב בישראל להתייחס לסוגיה הלכתית או מוסרית בצורה ברורה ונוקבת, כמורה הוראה בישראל, ומשום כך אנו דוחים את הניסיון לסתום פיות של רבני ישראל.

רבני ישראל ימשיכו להביע את דעתם ההלכתית, מתוך אחריות ציבורית, ללא חשש, בכל סוגיה שיידרשו לה, למען הרוב הדומם, דתיים וחילונים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר