מעלעל

שאול שיף נפרד מראש יהודי, בעולם קטן מחפשים שחקני רכש חדשים, ואיזה עלון זוכה לחשיפה במשטרת ישראל?

יונתן אוריך 19/07/09 00:00 כז בתמוז התשסט

מעלעל

שאול שיף פורש, שוב

העיתונאי שאול שיף, שיותר מכל מזוהה עם עיתון "הצופה" זצ"ל, בחר להמשיך את מדורו "בסוד שיח" באמצעות האינטרנט. שיף שולח את העלון הוירטואלי "בסוד שיח", תמידים כסדרם, אל קבוצת מנוייו (החינמיים) הנרשמים אל השירות באמצעות הדוא"ל. במקביל, פרסם שיף מדור קבוע במסגרת "בראש יהודי" - שהופסק השבוע מטעמים שאינם ברורים.

סאטירה בשלושת השבועות?

אני מוכן להתערב שב"מצב הרוח" לא הבינו את הבדיחה על חשבונם. שוב מדובר במדור החדש "קצרצרים" המספק לי עבודה מרובה, שכותרת ידיעת השבוע הייתה "מי השליך על מי ביצים?" - וזו לשונה: "מי השליך על מי ביצים ברחוב ששת הימים ברעננה? תושבים חילוניים ברחוב טענו כי בני נוער דתיים השליכו ביצים לבתיהם... טוענים צעירים דתיים: לא אנחנו השלכנו ביצים. אנו עצמנו היינו קורבן להשלכת ביצים. צעירים חילוניים רדפו אחרינו כששהינו בגן אריאל ברחוב ששת הימים, והשליכו לעברנו ביצים, שחלקן פגעו בדירות השכנים". לא נגענו.

מבצע סבתא ב"עולם קטן"

לקראת ימות הקיץ החמים והארוכים, "עולם קטן" פתחו בתחרות עיתונאית נושאת פרסים, תחת הכותרת "החיים ע"פ סבתא". משתתפי התחרות יידרשו להקליד ריאיון בן 900 מילים עם סבא או סבתא, כשהריאיון המלא יפורסם ב"עולם קטן" (זו כתובת הדוא"ל למשלוח החומרים). כל משתתפי התחרות יקבלו את ספר הסיפורים של העלון, "סיפור קטן" ושלושת המקומות הראשונים יזכו לפרסים משמעותיים יותר. שאפו ל"עולם קטן" על הפרוייקט החדש, המבקש לשלב התנסות עיתונאית עם חיבור ערכי-שורשי אל בני גיל הזהב. בהצלחה למשתתפים.

ריאיון אנונימי?

ב"מעייני הישועה" גילו את משכן הכנסת. אך לאחרונה כיכבה מעל גבי העלון ח"כ ציפי חוטובלי (ליכוד), והשבוע כבר מדובר בח"כ זאב אלקין (יו"ר הקואליציה, ליכוד). משום מה, שמו של המראיין הושמט גם באתר האינטרנט וגם במהדורה המודפסת של העלון. עפ"י הסגנון אני מהמר על ישי פרידמן (וסליחה על האאוטינג), אבל לא שמעתם את זה ממני.

מי אמר משבר כלכלי?

בעוד מאיידוף מושלך אל בית הסוהר והעולם כולו מהדק חגורות, ב"עולם קטן" מחליטים להגדיל את השורות. השבוע פורסם כי דרוש לעלון עובד משרדי בחצי משרה, או במילים אחרות: חבר נוסף למערכת הלא-קטנה של העלון. כיוון שאנשי המערכת של העלון נהנים מאיפול מוחלט סביב תפקידם המסווג, ייאלץ המועמד החדש להיכנס ל"תוכנית להגנת עדים" - לשנות את שמו ולחיות בזהות בדויה בצילה. בהצלחה.

חקירה פלילית נגד "ארץ ישראל שלנו"

למגינת לבו של המדור, זו תקופה ארוכה ש"ארץ ישראל שלנו" איננו מספק את הכותרות הפרובוקטיביות כבעבר. גם הפעם, האייטם מגיע מתחנת המשטרה בקריית מלאכי, בעקבות הסתה לגזענות בעלון. הטריגר לחקירה היה ריאיון קודם שנערך עם הרב דב ליאור לאחר הפיגוע בישיבת "מרכז הרב". במסגרת הריאיון ההוא, קרא הרב ליאור, שלא להעסיק ולהשכיר דירות לערבים - מחשש לסכנות ביטחוניות. כך הצליחו בארץ ישראל שלנו להיות העלון הראשון הנקרא בקרב חוקרי משטרת ישראל - שכוייח.

לדיווחים והדלפות: mealel@kipa.co.il

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר