מעלעל

השבוע התאכזב המעלעל מהעלון החדש לנשים,ואם זה לא הספיק בחרו בקוממיות להרוס לו גם את הקונספירציה.

גדעון דוקוב 14/07/08 00:00 יא בתמוז התשסח

אכזבה

נפתח בגילוי נאות: כותב שורות אלו איננו מכיר אישית את איתמר מור, אך בד"כ חש חיבה רבה לעבודתו של האיש, וזו הסיבה בגללה, כפי הנראה, בשבוע שעבר נמנעתי מלכתוב על "סיון" - העלון החדש לנשים, בו מתפקד איתמר כעורך.

כן, אני מודה - חיכיתי שבוע נוסף מתוך תקווה פנימית שהגיליון השני יהיה כל כך מוצלח עד שלא יספיקו לי המילים, או לפחות מספיק מוצלח ושכן יספיקו לי המילים. אז לא, זה לא קרה, ואחרי שאת הגיליון הראשון הגדיר מישהו כ"חלש לחלוטין", לא נותר לי אלא לומר שמספר שתיים איננו מתעלה על קודמו.


נתחיל מהצד הטכני - גופן האותיות אולי מעניין, אבל לא נוח לקריאה - בוודאי שלא בגודל (או שמא יש לומר - "בקוטן"?) של העלון. מעבר לזה, טוב עשו בגיליון השני בו וויתרו על עמוד הפתיחה הכהה - אם כי זה היה בהחלט ניסיון מעניין ליצור עמוד פתיחה מיוחד ועם זאת לא ליפול למלכודת הפתיחה עם תמונה (כמו בארגמן ז"ל ו"במעייני הישועה" יבדל"א).

אגב, ההוא שהעניק את ציון ה"חלש לחלוטין" אמר שלדעתו העיצוב היה צריך ללכת הרבה יותר חזק על הייחודיות - כמו הצורה והגודל שבחר לעצמו "עולם קטן".

אני אישית לא מתלהב, בלשון המעטה, מהעיצוב של עולם קטן, אבל בהקשר של התוכן אני חושב של"סיון" יש הרבה מה ללמוד ממנו. בדיוק כמו ש"עולם קטן" יודע ליצור עניין גם אצל מבוגרים למרות הגדרתו כ"עלון לצעירים", כך צריך "סיון" להצליח למשוך אליו גם גברים.

נכון לעכשיו "סיון" הוא עלון סביר שלא מחדש יותר מדי, ובשביל לחדור לשוק העמוס של העלונים צריך יותר מזה.

אז בגלל שזה איתמר - אני אמשיך לחכות.

לא ידעתי

הרב אבינר כותב בפינה לילדים של "באהבה ובאמונה" על "אסטריקס", טוען שכל הסיפור לא היה ולא נברא, שכתב אותו יהודי שביסס את הסיפור על בר כוכבא, ש"אסטריקס" זה "כוכב" שזה מלשון "כוכבא", ושהמבנה בו נוצרו הספרים הללו נתרם לרב הראשי של צרפת.

לסיום הוא כותב שבכלל עדיף שלא לקרוא את הספרים הללו, ואני תוהה כמה מהילדים בימינו בכלל ידעו שהספר קיים?

הגיע גם לשם

ובאותו גיליון של "באהבה ובאמונה" הרב ליאור אנגלמן כותב סיפור נחמד על סבלם של הרווקים, או יותר נכון - הרווקות.

העיקר שיש סיפור גם למבוגרים.

ברוך שובך

ציפור קטנה הסבה את תשומת לבי לפני מספר שבועות להיעדרותה הממושכת של פינת הייעוץ המשפחתי של הרב אליקים לבנון מגיליון "קוממיות". אותה ציפור טענה שהרקע לדברים הוא ש"הרב לבנון לא מספיק ימני בשבילם".


אז השבוע חזרה פינתו של הרב לבנון, ויחד איתה קרסה הקונספירציה, כפי הנראה.

לפעמים זה פשוט מעצבן לראות עד כמה המציאות מפריעה ליצור תיאוריות נחמדות.

נו שיהיה

אין דבר שיכול לייבש מדור (שגם ככה מספיק יבש), כמו עיסוק בפוליטיקה, ובכל זאת:

עלון "יש"ע שלנו", המשעמם כהרגלו, מדווח על התפנית המדהימה של מועצת יש"ע המתחדשת - ניסוח מסמך עקרונות מהפכני והרחבת השורות. אם חסר לכם קצת חומר לקריאה לפני השינה - מומלץ ביותר.

ולהצלחה פוליטית נוספת - יגאל אמיתי, דובר סיעת האיחוד-הלאומי מפד"ל (תמצאו כבר איזה קיצור הגיוני), מספר לנו איזה מפלגה מוצלחת יש לציבור שלנו.

אז מכיוון שהטענה הרווחת היא שעם עובדות אי אפשר להתווכח (אם כי אני חולק על זה), אני רק אשאל איך זה שעם שכזו הצלחה זכתה רק לתשעה מנדטים בבחירות האחרונות, וכמו שזה נראה כרגע, בבחירות הבאות גם את ההישג הזה יהיה לה קשה לשחזר?

תיבת המייל קצת משתוממת לאחרונה, והיא מחכה להערותיכם המחכימות: Gidon@kipa.co.il

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר