מעלעל

סיקור עלוני השבת את יום השנה להירצחם של בני משפחת פוגל מעיד עד כמה הפכו העלונים מעלוני פרשת שבוע לעיתוני בית הכנסת. וגם האם הסמסים מתחילים להימאס על הרב אבינר?

צוריאל הורוביץ 26/02/12 17:04 ג באדר התשעב

מעלעל

שנה לרצח בני משפחת פוגל הי"ד

שנה חלפה מאז שנפרדנו מבני משפחת פוגל, שנרצחו בפעולת טרור בביתם שביישוב איתמר לפני 12 חודשים בדיוק. בעלונים השונים לא התעלמו מהתאריך הרגיש ובחרו להתייחס למאורע בדרכים שונות. ב"עולם קטן" התראיינו תהילה ויוחאי בן-ישי, אחיה של רותי פוגל הי"ד, ודיברו על אבל פרטי וכללי, מורשתם של בני המשפחה והתמיכה של הציבור הרחב. נטעאל בנדל שוחח עם מפקד כיתת הכוננות של היישוב איתמר, יצחק וייס, שגם היה תלמיד-חבר של אודי, על הזכרונות מליל הפיגוע. רב היישוב איתמר כתב את המאמר הפותח ב"שבתון". ב"גילוי דעת" יצאו במוסף מיוחד לרגל ציון השנה, שכלל בין היתר ראיון עם ר"מ בישיבת איתמר בה לימד אודי ודברי הספד מאת הרב רונצקי, תושב היישוב. כיסוי ראוי בהחלט לציון אירוע כואב.

קנאת סופרים - תרבה חכמה

לפני כמה חודשים יצאו ב"שבתון" בפרסומים אודות תחרות חיבורי תורה. הטובים שבחיבורים זכו מטעם העלון בפרס כספי חביב ובפרסום, ופעם בכמה זמן גם מובא בעלון אחד מאותם חידושים שהשתתפו בתחרות. והנה, ב"מפעל הפיס" יצאו השנה בתחרות דומה להפליא - שוב חיבורים תורניים, שוב פרסום ופרס כספי. שמחנו לראות במערכת שמערכת "שבתון" לא נמנעה מלהכניס פרסומת לתחרות של מפעל הפיס. סחטיין על העלון, שיודע שאם בדברי תורה עסקינן - אין כאן מקום לתחרות. יפה מאוד.

מסיפורי צדיקים לסיפורי בני-אדם

כבר כמה שנים טובות ש"בראש יהודי" מצ'פרים את הקוראים כל שבת עם סיפור חסידי חביב, בשורה התחתונה של העלון. מרבי נחמן מברסלב ועד ר' חיים מבריסק, אם השם שלך מתחיל בקידומת "הרב" אז הסיפור שלך ראוי להיכנס. השבת נצפה חידוש מבורך בעלון - הסיפור השבועי עסק לא באדמו"ר ולא בחסיד, אלא באביחי לוי הי"ד, שנרצח בפיגוע לפני מספר שנים בצומת בית-חגי, ובחיבוק שנתן לאחיו הקטן. נכון שנחמד לקרוא על ניסים ונפלאות עם ר' לוי יצחק מברדיטשב, אבל טוב גם לשמוע על אנשים שחיו בינינו, שלא היו צדיקים מופלגים או יוצאי-דופן, אך יש להם דבר או שניים ללמד אותנו.

ימים על ימי מלך תוסיף

גם במערכת חגגנו את בחירתו של הרב מיכה הלוי לרבנות פתח-תקווה. בכל-זאת, לא בכל יום נכנס רב ציוני-דתי למשרת הרב הראשי של אם המושבות. איך ציינו זאת בעלונים? חוץ מכתבה ב"מצב הרוח" לא נרשמה התרגשות מיוחדת במסגרת התוכן, אבל המודעות השונות נתנו במה לנושא. ארגון רבני צהר, שהרב מיכה היה ממקימיו, בירך את 'הרה"ג מיכה הלוי שליט"א". בלשון הזו נקטו גם תלמידי מרכז הרב במודעה משלהם, ותלמידי הישיבה שהרב עמד בראשה, עטרת נחמיה, הוסיפו "מורנו ורבנו ראש הישיבה". ב"בראש יהודי" הוא זכה 'רק' לתואר "שליט"א", והחסכנים ביותר היו עמותת רעות: "ברכות לרב מיכה הלוי הי"ו'. מזל-טוב!

שטו"ת סלולארי - ארס-פואטיקה

השבת נשאל הרב אבינר ב"עולם קטן" : האם מפריע לרב ששולחים לו שאלות במסרונים?". וענה שאמנם לפעמים הוא קצת עמוס, אבל בגדול "ודאי שלא [מפריע]. שמח לעזור". ישר כח!

פרויקט מיחזור #1

ב"מצב הרוח" התפרסמה התנצלות בשם המערכת. על מה מתנצלים הפעם? בשבת שעברה פורסמה בשבועון לציבור הדתי לאומי ביקורת על ספר בשם "בעל התניא" שכתב עמנואל אטקס. הנקודה היא שהביקורת נלקחה ככתבה וכלשונה מאתר בשם "פרשת שבוע.com". אמנם לפרסם ביקורת שכבר פורסמה במקום אחר, ללא קרדיט לכותב המקורי זה לא יפה, אבל ישר כח על ההתנצלות המהירה.

פרויקט מיחזור #2

אלוף המיחזור בגזרת עלוני פרשת השבוע הוא ללא ספק עלון "צהר לשבת". כמעט מידי חודש תוכלו לקרוא בעלון מאמר שכבר פורסם בבמות שונות בעבר. גם השבת לא אכזבו בעלון, ופרסמו הכניס מאמר ישן של הרב אבינר בשם "אני שמאלני". המאמר פורסם כבר בכמה במות מאז שנכתב לפני עשר שנים(!). האמת שהמאמר בהחלט מעניין אבל לתת הפניית שער למאמר ממוחזר קצת מוגזם.

גם אתם מפחדים ממחירי הדלק? גם אתם חולמים לטוס עם גלעד שליט לאולסטאר? גם אתם חושבים שלמעלעל מגיע הפרס לביקורת התקשורת? שתפו אותנו! חדש - עכשיו גם בפייסבוק.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר