מעלעל

חאלס עם מסמסים מעצבנים ששואלים את אותן שאלות כבר שנים, אורי אריאל כותב יומן אישי ב´ישראלי´ ועולם קטן חייבים למצוא את דרך האמצע. עדן שרון מסכם את עלוני השבת

עדן שרון 02/02/14 19:42 ב באדר א'

מעלעל

מציקים נמאסתם!

הרב מרדכי ציון, עורך 'שו"ת סמס' של הרב אבינר בעלוני השבת, החליט שנמאס לו מכל אותם מסמסים מעצבנים ששואלים את אותן השאלות כבר שנים, ויצא בפניה אישית (בשלושה עלונים שונים) בבקשה להפסיק לשלוח שאלות שהתשובה עליהן נמצאת כבר באתר האינטרנט של הרב.

אי אפשר לומר שזו בקשה מוגזמת. כנראה שגם אני הייתי משתגע אם הייתי מקבל 400 הודעות ביום (!) נוסח "האם יש חייזרים?" או "האם מותר לנשק בת דרך זכוכית?".

בנוסף הקדיש הרב אבינר את טורו ב"באהבה ובאמונה" לנושא, וכתב את "עשרים הדברות לשאלות סמס" - לא לבקש מקורות ספציפיים, לא לכתוב "דחוף!!", להקפיד לומר תודה, ועוד.

דברי התוכחה שהיינו עדים להם השבת בנוגע לשאלות הסמס היו לגיטימיים ומתבקשים. תקראו לי מתחסד, אבל הקלות שבקבלת תשובה זריזה מרב מכובד מונעת מאיתנו גם את המאמץ הקטן שבפתיחת שולחן ערוך, בדיוק כמו ה"וויז" שאנחנו מפעילים כמעט בכל נסיעה, במקום לנסות ולזכור פעם אחת את הדרך. אז אל תהססו להסס לפני שאתם שולחים את ההודעה הבאה.

ח״כים בעלונים

השר אורי אריאל כתב ב״ישראלי״ על משלחת הכנסת הגדולה בהיסטוריה שהגיעה בשבוע שעבר לטקס לכבוד יום השואה הבינלאומי באושוויץ. זו לא הפעם הראשונה שהשר אריאל כותב יומן אישי בעלון שבת (בעבר כתב יומן אישי על המסע של להודו), והוא עושה זאת מצוין. בכלל, לדעתי עלוני השבת הם בדיוק המקום שבו אנשי ציבור יכולים לפנות אל הבוחרים שלהם בטקסטים אישיים ונטולי דיסטנס בנושאים אקטואליים.

כמה טוב שיש (רק) שניים

ב"עולם קטן" התפרסמה השבת פרסומת בגודל עמוד שלם ולעומתם, ב"קרוב אליך", החליטו שבכל שבוע יתפרסמו בעלון שתי פרסומות בלבד. אז נכון שלא כל עלון יכול לשרוד רק עם שתי פרסומות בגיליון, אבל אפשר וצריך למצוא את האמצע. אם זה לא היה ברור, מודעה בגודל עמוד שלם זה לא האמצע.

ועוד תהייה בהקשר הזה - מה זה אומר עלינו כשהפרסומות העיקריות בעלוני השבת עוסקות כמעט תמיד רק בשני נושאים: ישובים שקולטים משפחות חדשות והרשמה למוסדות לימוד? מעניין.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר