מעלעל

תורה-מן החרד"ל ממשיך למשוך אש עם חפי החפיפניק שמרבה שיחה עם נשים, מדור שו"ת ממשיך לככב ובצלאל סמוטריץ´ הוא, מסתבר, הכוכב הבלתי נלאה של העלונים. עדן שרון מסכם את עלוני השבת

עדן שרון 26/01/14 19:24 כה בשבט התשעד

מעלעל

תורה-מן שוב מושך אש

"תורה-מן", טור הקומיקס הביזארי מבית "גילוי דעת", ממשיך למשוך אש. הטור חולל בעבר סערה מגזרית קטנה כשאר הגיבור החרד"לי של הקומיקס נלחם ב"חפי החפיפניק" מגבעת שמואל, פרסום שנגמר בהתנצלות מצד הכותב, יוסי שחר. בטור של השבת האחרונה הופיע חפי החפיפניק שוב, הפעם כשהוא "מרבה שיחה עם הנשים" ומייצג דעות פמיניסטיות לכאורה.

אז נכון שאנחנו מדברים על טור סאטירי, צדדי וחביב. אבל למה זה היה נחוץ? מעבר לעובדה שהטור לא היה כל כך מצחיק - ונראה לי שזוהי אחת ממטרותיו - אנחנו סתם נגררים שוב לוויכוח מיותר בין זרמים שונים בציבור. שוב סערה קטנה, שוב פרסום התנצלות, ושוב פספוס של טור שהיה יכול להיות באמת מצחיק ולימודי כמו שהוא מתיימר להיות. למה לעצבן בכוח? מיותר לחלוטין.

ועוד בנושא הקומי: "גילוי דעת" הוסיפו לאחרונה מיני-מדור נוסף שנקרא "מילתא דבדיחותא" - בסגנון אפעס של ידידיה מאיר - קצת אכזב ברמה שלו. אמשיך לעקוב בתקווה לשיפור.

בצלאל סמוטריץ' מככב

זה רק אני, או שבצלאל סמוטריץ', מנהל הפעילות בתנועת רגבים, הפך בשבועות האחרונים לכוכב הבלתי מעורער של עלוני השבת? אני חושב שלא יהיה מוגזם לומר שבחודש האחרון הוא הופיע ברוב העלונים בצורה זו או אחרת. השבת הוא הסתפק בהופעה צנועה שכללה את טורו הקבוע ב"גילוי דעת" ומאמר שער ב"ישראלי".

מי אמר שהציבור הדתי-לאומי שכח את ארץ ישראל?

שטו"ת נוספת

באמת שאני מנסה להפסיק עם הפינה החצי קבועה שלי על השאלות המוזרות-מיותרות בשו"תים השונים, ואני פשוט לא מצליח, זה מצחיק מידי. אז בבקשה: "האם מותר לבשל בשבת בשר בעזרת זכוכית מגדלת". בהצלחה חבר, ספר לי איך יצא.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר