מעלעל

אביחי בוארון כותב טור חריף על אריאל שרון, חנן בן ארי מספר לנו על תלמידי ´רגבים´, הישיבה התיכונית החקלאית הראשונה בארץ ושביעי מרביצים עבודה עם מעלעל לשעבר. עדן שרון מסכם את עלוני השבת

עדן שרון 19/01/14 19:05 יח בשבט התשעד

מעלעל

כשם שפרצופיהם שונים

כמו כל כלי תקשורת בתקופה האחרונה, רוב עלוני השבת עסקו בצורה כלשהי בפטירתו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל, אך במיוחד בפרויקט הקטלני והאחרון שלו, הגירוש מגוש קטיף. רבים וטובים כתבו על אריאל שרון, בעוצמות שונות ומזוויות שונות.
"מצב הרוח" דיבר על יחסי האהבה שהפכה לשנאה, בין הציבור הדתי והחרדי ובין שרון. הרב שלמה אבינר נקט בגישה הרבה יותר מחבקת בטורו ב"באהבה ובאמונה", והדגיש במידה רבה דווקא את מעלותיו של שרון, "גיבור ישראל" בלשונו.

אחד הבולטים במיוחד היה העלון 'ישראלי'. אביחי בוארון כתב טור חריף במיוחד על שרון ומחצית העמוד היה מרוח בכיתוב 'לא נשכח ולא נשכח' בצבעי זהוב שחור. בכתבת שער כועסת במיוחד סירב בוארון לסלוח לאותו האיש ש"הפך גן עדן פורח לשממה ברגע אחד ציניות מטורפת".

לא משנה לאיזו דעה התחברתם, זו הייתה הזדמנות מעולה להציץ למגוון הדעות הכל-כך רחב בציבור הדתי לאומי. טוב נו, וגם קצת לעמדתו הפוליטית של כל עלון.

הו, הקנאה

כתבה שהקסימה אותי השבת היא כתבתו של חנן בן-ארי ב"עולם קטן" על תלמידי "רגבים", הישיבה התיכונית-חקלאית הראשונה בארץ. את הפרויקט הקימו צעירים מקיבוץ מירב, שהחליטו שיש צורך בדרך לימוד בריאה יותר מהדרך המסורתית. הנערים ברגבים קמים בכל יום בחמש וחצי בבוקר, ומבלים חצי מהיום שלהם בעבודת אדמה, נטולי סמארטפונים. לניחוח הארץ-ישראלי שליווה את הכתבה הייתה השפעה כמעט מידית עלי. כתבה שכיף לקרוא.

"שביעי" שוב מעניין

גלעד קוט, מעלעל לשעבר, חשף ב"שביעי" ששלמה ארצי מנהל דין ודברים מול אנשי הבית היהודי על השימוש בסלוגן: "אתמול היה טוב, ויהיה גם מחר", הלקוח משירו "ירח". כזכור זו לא הפעם הראשונה שהבית היהודי 'משאילים' שירים כשבבחירות הארציות הם לקחו את המשפט 'משהו חדש מתחיל' שמזוהה עם שירו של דני רובס תחת אותו שם. אז רובס החליט שאין לו עילה לתביעה, הפעם נראה שלבית היהודי יש קצת פחות מזל.

השכנים מכנפי נשרים

'גילוי דעת ' פרסמו על העמוד הראשי של העלון תמונה יפה של השלט לרחוב 'כנפי נשרים' בירושלים. תמונה יפה, בכך אין שום ספק, אבל חבל שהם לא יוצאים מעבר לרחוב בו נמצא משרדם בתוך 'פרסומי ישראל'.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר