מעלעל

מי עסק בנושא המסתננים, כמה עלוני שבת דיברו על קרן יחד, ג'קי לוי מופיע בפעם השנייה בחודש והרב אבינר אוסר על תרומה מארגוני נוצרים בשו"ת בפעם המיליון. עדן שרון מסכם את עלוני השבת

ע 12/01/14 18:49 יא בשבט התשעד

מעלעל

קרן "יחד"

גם השבת שטפו את העלונים פרסומות לקרן "יחד", אליה נחשפנו לראשונה לפני כמה שבועות. מטרתה של הקרן היא יצירת "קהילה" של תורמים, שיופעלו במקרה של אסון לאחד מחברי הקרן. כדי לעודד הצטרפות למיזם, הופיעו בפרסומות דמויות מוכרות מהמגזר הדתי שהצטרפו לקרן, ביניהם עקיבא וענהאל שמואלי (המוכרים יותר כשושי ושושה מ"המירוץ למיליון"), אודי דוידי, אבי וחגית רט ועוד. נוסף לפרסומות, הופיעו השבת גם שתי כתבות די זהות על הפרויקט ב"שביעי" וב"עולם קטן". בהחלט מיזם חשוב.

ג'קי לוי בעלונים

העיתונאי ג'קי לוי, שלא מרבה להופיע בעלונים, הופיע בהם השבת בפעם השנייה בתוך חודש, והפעם ב"פרוייקט השו'ת" המצוין של נדב גלעד ב"שביעי". אולי הוא עומד להיכנס בקרוב לעלוני השבת בקביעות? אני בעד, מקווה שלא אתבדה.

סוגיה בוערת

סוגיה בוערת שסוקרה בעוצמה בכמה עלונים היא סוגיית המסתננים / שוהים בלתי חוקיים / פליטים אבל לא באמת / תיירים שהשתזפו מידי, או שלל כינויים אחרים. נחי אייל מ"הפורום המשפטי למען ישראל" תיאר בכתבה ב"עולם קטן" את מצבם העגום של התושבים הישראלים בדרום תל אביב, שחיים בסיוט מתמשך מאז נכנסו המסתננים לשכונותיהם. כתבת השער ב"ישראלי" עסקה גם היא בנושא. חיים גורן, חבר מועצת עיריית ת"א-יפו סיפר על מחדלים דוגמת קופות חולים שקורסות, עסקים של ישראלים שנסגרים, מעשי פשיעה מזעזעים, והרשימה עוד ארוכה.

ממשלת ישראל, לטיפולך המידי.

עדיין מתנגד

כמה מפתיע, בשו"ת ב"עולם קטן" הרב אבינר ממשיך להתנגד לכל תרומה שהיא מארגונים נוצרים. אני מתפלא עליכם שואלים יקרים, האם לא נהירה לכם עדיין עמדתו של הרב בנושא?

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר