מעלעל

איגוד המכינות הקדם צבאיות מסרב לקבל מיליונים מהקרן לידידות, נושא גיוס הבנות הדתיות לא עוזב את השיח הציבורי בגילוי דעת ומחאת המטריות השחורות בשלושה עלונים שונים. עדן שרון מסכם את עלוני השבת

עדן שרון 05/01/14 18:23 ד בשבט התשעד

מעלעל

לא תודה

דיסקסנו כאן בעבר על הוויכוח סביב קבלת תרומות מארגונים נוצריים, שנדמה שממשיכים לפעול בכל הכוח כדי להשיג דריסת רגל בציבור הדתי. בחשיפה של "שביעי" השבת התגלה שאיגוד המכינות הקדם-צבאיות סירב לקבל מיליונים מה"קרן לידידות", שממומנת על ידי קרנות וארגונים נוצרים. הרב הגר, ראש המכינה ביתיר, אמר כי "מדובר בכסף שמקורותיו אינם ראויים בעינינו". בכתבה חזר הרב אבינר על התנגדותו הידועה בנושא, ואמר כי אסור לקבל תרומות מנוצרים.

ב"שביעי" ממשיכים לעשות עבודה עיתונאית מעולה, ומצליח לספק שבוע אחר שבוע חשיפות בלעדיות וכתבות מעניינות. מבסוט עליכם.

נסכים שלא להסכים

נושא גיוס הבנות הדתיות לצה"ל לא עוזב את השיח הציבורי, וב"גילוי דעת" כתבו הרב אוהד טהר-לב והרב ברוך אפרתי על התופעה בפינת הבעד ונגד. אני מניח שניחשתם כבר מי אהד את הרעיון ומי התנגד.

ראש מדרשת לינדנבאום (ברוריה), הרב אוהד טהר-לב, דיבר על החיוב של נשים להשתתף במלחמת מצווה כתומכות לחימה ולאו דווקא כלוחמות, והפריך את הטענה שהשירות הצבאי בהכרח מחליש את הרמה הדתית. לעומתו טען הרב ברוך אפרתי, יו"ר רבני "דרך אמונה", שהמצב הנוכחי לא מחייב גיוס בנות דתיות, ובצורה עקיפה אמר שכרגע ניתן להסתדר גם בלעדיהן. עוד הוא רמז שמאחורי גיוס הנערות מסתתרים גופים שמנסים ליצור "תרבות חדשה בציונות הדתית, כזו שמתעלמת מגדולי ההלכה והמחשבה".
בדרך כלל אני אדם אופטימי, אבל לא נראה לי שהזרמים השונים בציבור יגיעו לעמק השווה בקרוב. כנראה שחייבים להסכים שלא להסכים.

כאבו של העם

בשלושה עלונים שונים התייחסו השבת לשחרור המחבלים בשבוע שעבר, ול"הפגנת המטריות השחורות" שהתקיימה ביום שני בירושלים. תמונת הרקע של "ישע שלנו" הייתה לקוחה מההפגנה, וב"ישראלי" הקדישו לנושא כתבה ראשית של שני עמודים, אליה התראיין אליחי בן ישי, אחיה של רותי פוגל הי"ד שנרצחה עם משפחתה בביתה באיתמר. אח נוסף של רותי פוגל הי"ד, חנן בן ישי, כתב טור אישי נוקב ב"עולם קטן". הוא מחה על השימוש בביטוי "כאבם של המשפחות השכולות", וטען שהכאב על השחרור הוא קולקטיבי, שכן כולנו עלולים להיפגע מה"מחווה" הזאת.

התינשאי לי?

אי אפשר להתעלם מהצעת הנישואין של הכתב נדב גלעד ("שביעי", "כיפה" ועוד ועוד ועוד) שהציצה לה מבין עמודי "עולם קטן" השבת. על אף שההצעה נעשתה כבר ביום חמישי בטור של נדב כאן ב"כיפה", נראה לי שאפשר לומר שזו פעם ראשונה שמישהו מציע נישואין לבחירת לבו על גבי עלון שבת. יש לי רק תהייה קטנטנה - אם כבר הלכתם על הקטע הפומבי, למה לא גיליתם לנו את שמה?..
מזל טוב גדול לנדב והמאושרת!

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר