פרוייקט הסקי הדתי

מעלעל

הרב עמאר נבחר בגלל המבצע או בגלל התורה שלו? פרגון לשביעי על דיווח מוקדם, נתניהו בטור ´מיוחד´ לשני עלונים שונים ומשהו קטן על פרסומת של שליש גן עדן. סיכום עלוני השבת

אלנתן זכריה, כיפה 26/10/14 17:32 ב בחשון התשעה

כיפה, צילום: כיפה
כיפה, צילום: כיפה

הרב עמאר נבחר בגלל המבצע או בגלל התורה שלו

השבוע, אחרי 11 שנים, נבחרו רבנים ראשיים לעיר הבירה של ישראל. אם מסתכלים בעיניים נטולות ציניות, יש בבחירה של הרבנים הראשיים הרבה יופי. רב אחד חרדי ורב אחד ציוני. זאת בדיוק הייתה מטרתו של ראש העיר ניר ברקת כשניסה ליצור אחדות בנציגות הדתית של העיר, כדי שביחד יצאו פסקי הלכה שמתאימים לכל הציבור. כי מציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים. כך הוא התעקש לאורך כל הדרך וזה גם מה שקרה בסופו של דבר.

לכן, הופתעתי לקרוא השבוע את כתבתו של טולי פיקרש במצב הרוח שטוען שבגלל התפילות והכינוסים שערך הרב עמאר בימי חטיפת הנערים ובזמן מבצע 'צוק איתן' הציונות הדתית התחברה אליו, ובשל כך הוא היה הנציג שלה לרבנות. האם הכותב באמת חושב שמספר תפילות עם חיילים, ואני לא מזלזל בהן, הן אלה שגרמו לכך שהציבור הדתי-לאומי בחר ברב עמאר? עזבו את התיאוריה הלא קבילה הזאת - לקרוא לתפילות של הרב עמאר "מסע לאומי" כאילו הוא איזה פוליטיקאי שפל באמצע מסע בחירות שמתחבר לציבורים נוספים כדי להיבחר גרם לי לחלחלה עמוקה. משפט כמו "הדרך לכס הרבנות בירושלים, עברה דרך אשקלון, עוטף עזה, בסיסי צה"ל, בתי הנערים החטופים, בתי החולים ולצערנו גם בתי העלמין ובתי האבלים." כאילו היה לרב עמאר שימוש ציני במוקדי האבל האלה הם משפטים שהדף אינו יכול לסבול. הודעת התנצלות בפני הרב עמאר תהיה הדבר המינימאלי שמתחייב לעשות.

שביעי מקדימים לדווח

כתבתי פה כבר פעם או פעמיים על כך שעלוני השבת לא יכולים להיות אקטואליים מכיוון שבמדינה כמו שלנו מיום שלישי שבו נסגר העלון ועד ליום שישי בו הוא יוצא לאור יכולים להתהפך עולמות. אבל הפעם עלון שביעי הקדים לדווח לנו בפירוט על ההתפרעויות של הערבים בירושלים - דבר שאתרי החדשות עסקו בו בצורה רחבה רק במוצאי שבת אחרי הטשולנט. בדו"ח היחידה לאבטחה במזרח ירושלים שהגיע לידי כתב שביעי, מופיעים מספרים מפחידים ביותר של התפרעויות נגד יהודים בהר הזיתים שמצביעים על מגמה חמורה בכל מזרח ירושלים. גם נבו כץ, עורך גילוי דעת, כתב בטור 'המערכת' על האינתיפאדה שמתחוללת בירושלים ומבקש ממשלת ישראל לתת גיבוי לכוחות בשטח.

ביבי בטור "מיוחד"

מזל טוב לעולם קטן שהצליח להשיג השבוע טור של לא אחר מאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו לכבוד פרשת בראשית. ו... מזל טוב למצב הרוח שהצליח להשיג את אותו טור בדיוק של ביבי לכבוד פרשת בראשית. שניהם בישרו על זה בעמודים הראשיים שלהם ("ראש הממשלה בטור תנ"כי מיוחד", כאילו הוא כותב במיוחד לכם, נו באמת) מה שבטח יצר קצת חוסר נעימות כשהם גילו שהדוברות של משרד ראש הממשלה עשתה עליהם קטע.

שתי פרסומות של שליש גן-עדן

שתי פרסומות היו השבת לאתר השידוכים 'שליש גן-עדן' - אחת לאתר השידוכים המפורסם עצמו ואחת למאגר הדילים לחתונות שהם מספקים.

הפרסומת הראשונה, לאתר השידוכים, הייתה דווקא טובה מאוד. באווירת פרשת השבוע צוירה תיבת נח עם זוגות זוגות של חיות עליה (ההבדל הזואולוגי בין זכר לנקבה הוא כנראה אם יש או אין ריסים) כשמתחתיה הסלוגן "לא צריך מבול, בשביל להיכנס בשניים לתיבה!".

הפרסומת השנייה, זאת שמטרתה היא מאגר הדילים, עוטרה השבוע בתמונתם של זוג חביב. כאילו, הבחור נראה חביב, אבל הבחורה מטושטשת לחלוטין סטייל מגזין 'יתד נאמן' לשבת הגדול. זה לא שאני נגד צניעות וכו' אבל לתמונה כזאת בעלון דתי-לאומי יש את היכולת לזעזע את המגזר ברמות שלא נראו מאז שאנשים התחילו ללכת עם סנדלים בלי גרביים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר