מעלעל

השבוע מעלעל נפרד מגליון ארגמן, עונה לטוקבקסטים, חוזר לסקור פרסומות ויש חידה למתמידים.

גדעון דוקוב 13/11/07 00:00 ג בכסלו התשסח

היו שלום, ותודה על ה...

זה התחיל מהפניה כאן באחד הטוקבקים, המשיך לגלישה לאתר שבאופן מעורר תהיות איננו מעודכן בניגוד להרגלו, והאימות הסופי הגיע לאחר חיטוט ארוך בגניזה - עלון "ארגמן", העלון לאישה הדתית, נפרד מאיתנו.

לפני שאתם ממהרים לפצוח בשבעת ימי האבל או המשתה, כל אחד ותחושותיו, רק נסביר שזה שהוא נפרד מאיתנו זה לא אומר שהוא נפרד ממכם. לא מבינים, אז הנה ההסבר.

"...כעת הגיע הזמן לעבור לשלב הבא. החלטנו להפוך את ארגמן מעלון שבועי לירחון, ולפרסם אחת לחודש גיליון גדול יותר, עם תכנים עשירים, עם מגוון רחב של נושאים שמדברים, כמובן, אלינו הנשים".

השורות האחרונות, שנלקחו מתוך "דבר העורכת" של ארגמן מפרשת חיי שרה, מעלות לא מעט שאלות, ולו רק מהצדדים טכניים כמו - באיזה פורמט יהיה ה"ירחון" - קטן, גדול, מה סוג הדף וכו? האם הוא יחולק חינם בתי הכנסת כמו העלון? ובעיקר, וזה מה שחשוב - כיצד הוא יכנה את עצמו - "הירחון לאישה הדתית"?

אני לא נוהג להרגיש מחויב להצהרות שנתתי בעבר, אבל מאחר שה"מעלעל" איננו עוסק בשבועונים (כולל אלו המחולקים בתי הכנסת ונראים למעשה כעלונים), נדמה שזה מה שעשוי להיות גם עם ה"ירחונים", כך שהפרידה מכאן איננה אומרת שאתם לא תפגשו את הדפים הורדרדים.

תודת המעלעל מסורה לטוקבקיסטית "אחת שיודעת", שהסבה את תשומת לבנו למאורע החשוב שפוספס בשבוע שעבר בעקבות הנדידה צפונה.

באשר לדבריך על כך שהמעבר לירחון "נשמע לא כל כך טוב, למרות מה שמנסים למכור לנו (עוברים לשלב הבא, עלק). אולי באמת יש רוויה מסויימת בשוק העלונים", אין לי אלא להסכים לדבריך, אבל כמו כל דוס, גם אני יכול להציע כמה סברות הפוכות כגון:

אולי יותר נעים וקל לעמוד בדד ליין פעם אחת בחודש מאשר לחיות במרוץ אינסופי שבוע אחרי שבוע. אולי המטרה הסופית היא להפוך למעין "לאישה" בגרסא הדתית (טוענים שזה מאוד משתלם כלכלית), ומראש העלון היה רק שלב. אולי באמת גילו אנשי העלון שבניגוד למה שחושבים הקוראים אף אחד לא מגלגל מיליונים בשוק העלונים אלא מדובר באנשים שעובדים קשה לפרנסתם (מכובדת אולי, אבל עבודה באמת קשה), והחליטו לפנות את זמנם לאפיקים אחרים ולהמשיך להחזיק את העלון כהכנסה צדדית. ואולי, ואולי ואולי.

בכל מקרה (ותשלימו לבד) היה _____ ו_____ שהיה.

ואם כבר טוקבקיסטים

אז מר נ: אני לא מצפה שהעלונים יעסקו בכל יארצייט (זה דווקא רעיון - לפתוח את עלון היארצייט השבועי - מי מרים את הכפפה?), גם אם זה של אדם חשוב כמו הרב גורן, מכיוון שרוב הציבור לא מודע לכך וגם לא ממש מתעניין בזה (אני מודה שאכן גם אני לא הייתי מודע לכך).

אבל כשיום הזיכרון לרבין מוזכר בכל אמצעי התקשורת (כולל הדתיים) חוץ מעלוני השבת, זה מעורר תהיות. ולהבדיל, כשאמצעי התקשורת החרדים, כמו גם לוחות המודעות בבני ברק, ירושלים וערים נוספות, עוסקים ביום השנה לרב שך, היית חושב שמישהו יזכיר את זה גם אצלנו.

לאדון יצחק כהן: "חור בהשכלה" זה השם הרביעי שלי, וגם אני מתפלא איך זה שלמרות דבריך הייתי מהיחידים בבית הכנסת שטרח לקחת איתו את העלון (האם שלל החסידים שהיו באותו מניין מקבלים אותו בדיוור ישיר?).

ולאביחי היקר: שיהיה בהצלחה.

טקבקו רבותי, טקבקו.

שבט אחים

שלל ברכות ואיחולים לתנועת בני עקיבא שציינה בשבת האחרונה את "שבת הארגון", שלכבודו אף יצא עלון "זרעים" מיוחד. לצד דבר המזכ"ל, הרב בני נכטיילר, נמצא דבר הסמזכ"ל, יקיר המדור רני רוזנהיים, שכותב דברים נכוחים, שכמי שלא מחור כיום הלווית התנועה לא נותר לי אלא לקוות שהם גם מיושמים בשטח.

בניגוד לימים בהם אני הייתי חניך ומדריך (ואם את חטאי אני מזכיר היום, אז - אמונה מלבס כבודדדד), אז יצא "זרעים" ככתב עת לכל דבר (למעט העובדה שהוא יצא פעם בכמה זמן שהתחשק), הוחלט בצעד חכם שניתן להסתפק בפורמט של עלון פרשת שבוע - ואני בטוח שמי מחברי השבט שלי שטרח לעלעל בו, היה מאוד מרוצה.

ולא, לא מדובר בחברי לשכבת הגיל בסניף בו גדלתי, מדובר בקבוצה קצת יותר רחבה שנתקלה בחדשות להם ציפינו הרבה זמן. אז למרות שמדובר בפרסומת גלויה, קשה לי להתאפק כי - פאפאגאיו סוף סוף מתכוונים לפתוח סניף גלאט. יחי שבט הקרניברים!

ולסיום חידה

זו לא הפעם הראשונה בה אני מעביר דקות ארוכות בניסיון למצוא את ההבדלים הדומה הצללית המדויקת ב"חידקל" - המדור החביב להפליא של דקלה שגיב בעלון "שבת בשבתו". אבל אחרי שראיתי יהודי בעל מראה מכובד ביותר (שטריימל, זקן ארוך, ומעיל משי) מסתכל אף הוא בעיון רב, החלטתי להביא את המדור אל המבחן האמיתי - האישה שאיתי.

אם על רמת האינטלקט שלי יש מי שחולק (וזה אנדרסטייטמנט), לגביה קיים קונצנזוס רחב היקף על מעלותיה הרבות בתחום המוח. אחרי שגם היא לא ממש עמדה במשימה, החלטתי סופית לבקש את עזרת הציבור הרחב - מיהי הדמות הזהה ביותר לצללית?


הקו האדום הוא חלק מהסריקה ולא חלק מהחידה

ולמי שחשש - אחרי שביצענו הצלבה בין שתי האפשרויות שנשארו לי לשתיים שנשארו לה - הצלחנו להגיע לתשובה הסופית, בבחינת "זכה - עזר".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר