פרוייקט הסקי הדתי

מעלעל

מצב הרוח מגזימים עם תיאורי האינתיפאדה בירושלים, הבית היהודי דוחפים לנו תעמולה בחסות עלוני השבת, ואשר בן אבו מספר שקר בירושלים. סיכום עלוני השבת

אלנתן זכריה, כיפה 23/11/14 17:56 א בכסלו התשעה

כיפה, צילום: כיפה
כיפה, צילום: כיפה

מצב הרוח מגזימים

הכותרת של מצב הרוח השבוע הייתה קצת מוגזמת. בעצם לא קצת - היא הייתה מאוד מוגזמת. בכותרת, באדום על גבי תמונה של הפיגוע בירושלים, היו רשומות המילים המאוד מצמררות 'דאע"ש בעיר הקודש'. פרטים, אגב, ינתנו רק בעמוד 6. דפדוף מהיר מגיע לכתבה, שם כתוב שתנועת הסלפיה-ג'יהאדיה בעזה החלה בקמפיין לגיוס כספים ללוחמה נגד ישראל. עוד נאמר שם בחצי משפט שלפי מכון ממר"י (יש דבר כזה, 'מכון מחקר לחקר תקשורת המזרח התיכון' - באנגלית הראשי תיבות מסתדרים יותר טוב) קיימים סימנים שאולי מראים על כך שיש מצב שיש קשר בין התנועה לדאע"ש. אולי. יש מצב. מפה ועד הכותרת המפחידה יש מרחק עצום.

(צילום: אלנתן זכריה)

כמובן, לא הסתפקתי בדברים האלה, ונכנסתי לבדוק באתר של מכון ממר"י. במאמר (שחלק ממנו הועתק אחד לאחד למאמר בעלון) נכתב שאולי יש סימנים לכך שאחד מחשבונות הטוויטר שארגנו את אחד הקמפיינים קשור לדאע"ש, אולם לא נכתב שם כלום על הארגון שמפעיל את חשבון הטוויטר. בחלק אחר במאמר כתוב כי בהתחלה הייתה תמיכה מחשבונות טוויטר המזוהים עם ארגון דאע"ש אך הם הסירו את תמיכתם לאחר שהסתפקו בנוגע למטרות הקמפיין. במקרה אחר מפעילי חשבון מרכזי של תומכי דאע"ש קראו לתרום לקמפיין אך גם הודעה זו הוסרה על ידם. הכותרת שבה נאמר כי דאע"ש נמצאים בירושלים - אין בה יותר מזריית פחד מיותר בעיני קהל הקוראים.

בחירות בדרך?

בנוסף לעלוני השבת הרגילים, צורפה השבוע חוברת הנושאת את השם הפלאטו-שרוני 'מה עשינו בשביל המדינה?' של הבית היהודי. לדחוף פוליטיקה לבית הכנסת בצורה כזאת מובהקת זה דבר מפוקפק לכשעצמו, אבל מה לעזאזל כל כך דחוף לבנט ויועציו להתחיל כבר עכשיו את מסע הבחירות שיערכו, אם הכל ילך כשורה, רק בעוד שנתיים. אז זהו, שזה לא יהיה בדיוק בעוד שנתיים. לפי הערכותיו של שר הכלכלה ביוני האחרון תוך 8 חודשים יהיו בחירות, ולפי אמירותיו מספטמבר האחרון יהיו בחירות אחרי החגים. אבל עזבו תאריכים מדויקים - בנט רוצה (בצדק או שלא בצדק) להיות מוכן לבחירות ועובד כרגע על שימורו של הבוחר הדתי-לאומי. למרות אמירותיו בשבוע האחרון ש"אני לא רוצה בחירות, זה רע לישראל", בנט יודע טוב מאוד שהבחירות לאו דווקא תלויות בהחלטה שלו וכדאי כבר מעכשיו להתחיל להתכונן לאזעקת אמת. לפחות על הציבור הבטוח שלו. האם צריך להכניס תעמולה כזאת לבית כנסת? אני סובר שלא. אבל זאת כבר החלטה של הגבאים.

שמוליק הולך למלון

כבר כמה שבועות מחזיק שמוליק ויליאן טור חדש בשביעי, בו הוא מבקר (תרתי משמע) בתי מלון ברחבי הארץ. זה לא שויליאן סתם מבקר בתי מלון, אלא שהביקורת שהוא נותן היא דווקא על השבת בבתי המלון, נישה די מעניינת לדעתי. חוץ מהעברת האווירה בצורה טובה דרך הכתיבה, ויליאן גם מצליח להכניס נתונים טכניים שמעניינים את הקורא הפרקטי. אבל, מותר לומר גם את הדברים הפחות מוצלחים שקיימים בבית המלון או בצימר. הקורא לא מעוניין לדעת רק עד כמה גדולה המקלחת ועד כמה נוח המזרון. אדם שקורא ביקורת רוצה לדעת ממי שכבר היה באותו מקום, גם מה הוא קצת פחות אהב. אולי היחס של צוות המלון לא היה טוב, או אולי המזגן בחדר לא קירר מספיק. בשביל לדעת את הדברים הטובים שיש במלון מספיק להיכנס לאתר האינטרנט של המלון. לא תמיד, אבל לפעמים יש גם דברים פחות טובים וכדאי גם לכתוב עליהם. בכל מקרה, מדור 'מפתחות לשבת' - מומלץ!

עתידות: עד גיל 21 תגיע לעולם קטן

טור חדש של אשר בן-אבו, רבע מההרכב המגזרי 'אנדרדוס', החל להתפרסם בעולם קטן. הטור יתפרסם אחת לשבועיים ויכלול את חוויותיו של בן-אבו בירושלים, אליה עבר לאחרונה. הפעם מספר בן-אבו על הקור הירושלמי שתפס אותו בהפתעה ועל שיחותיו המעניינות על הרדיאטור. נתראה בעוד שבועיים.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר