מעלעל

עלה נעלה? לא בעלוני השבת, קרוב אליך מצטרף למצעד השאלות המוזרות ועולם קטן מסקרים אלבום חדש בן שנתיים. סיכום עלוני השבת

אלנתן זכריה, כיפה 30/11/14 17:40 ח בכסלו התשעה

כיפה, צילום: כיפה
כיפה, צילום: כיפה

ה' עמכם!

עלה נעלה

בני עקיבא חגגו השבת את שבת הארגון המסורתית, אך רוב העלונים לא ממש טרח להתייחס לזה. בשביעי הקדישו לזה ידיעה, בעולם קטן התפרסם מאמר קצר של הרב אברהם וסרמן ורק בישראלי הקדישו לנושא את הכתבה המרכזית והגדולה.

היה לי קצת עצוב. אני מתגעגע לימים ששבת ארגון הייתה יום חג לציונות הדתית, לימים שבהם בכל עלון שבת התנוסס 'דבר המזכ"ל' שמתחיל ב'ה' עמכם' ומסיים ב'בב"ח לתו"ע'. לצערי, הכותבים והעורכים חושבים שהעולם התבגר ביחד איתם אבל הם שוכחים שעדיין יש לא מעט אנשים שתנועת בני עקיבא בוערת בליבם ושהשבת הזאת היא שיא של חודש ארוך ומלכלך שהגיע לסיום. דווקא אז, כשהם בשיא שלהם, אף אחד לא מתייחס אליהם ומעדיפים כתבות על יצירות בלגן וחוק הלאום.

עורכים וכתבים יקרים - חניכי בני עקיבא צריכים את תשומת הלב שלכם לעשייה ולהתלהבות שלהם. אל תכבו אותם בהתעלמות ובציניות שמציגה אותם כחולמים בהקיץ וכילדים קטנים שפועלים למען משהו שלעולם לא יקרה. פעם בשנה תנו להם את הבמה.

מה בין אמנות פלסטית לשו"ת סמס?

אם עד היום הסתפקנו בשאלות הזויות שמפורסמות בשו"תים בעלוני השבת השונים, בקרוב אליך הצטרפו לחגיגה המפוקפקת. השבוע במדור השו"ת של הרב יהושע שפירא נשאל הרב שאלה שכותב המדור לא ממש הצליח להבין את פשרה: "בעלי נמשך מאוד לאמנות פלסטית ולציור. מה יהודי אמור לעשות עם זה?". הבנאדם כולה רוצה לצייר ולאשתו זה מפריע משום מה. תעזבי אותו בשקט ותקשיבי לרב שפירא, שאומר שאפשר לעסוק בציור כמו בכל אומנות אחרת.

שנתיים ו22 שניות

מבקר המוזיקה של עולם קטן החליט השבוע לבקר את הדיסק '22 שניות' של ידן כהן המוכשר. בקטע הביקורת נכתב "ביומיום הוא (ידן כהן - א.ז.) זמר חתונות, וכעת הגיע הזמן להוציא לאור את החומר המקורי שלו...". הבעיה היחידה היא שהדיסק לא יצא "כעת", אלא לפני שנתיים, אם כן, מדוע החליט המבקר לכתוב על הדיסק שנתיים אחרי שהוא יצא? ואם הוא כבר החליט לכתוב עליו, מדוע הוא לא ציין שהוא יצא לפני שנתיים?

מדורים עליך שמשון

מדורים חדשים צצו בעלוני השבת שלנו: מדור שו"ת של הרב דוד חי הכהן בגילוי דעת בשם 'פשו"ת לקרב', עונה על שאלות הקוראים כמו שאנחנו מכירים את מדורי השו"תים מימים ימימה. במצב הרוח עמיטל בראלי כותב מדור בשם 'מי אוהב את השבת' שמדבר על, איך לא, השבת. המדור הראשון שלו נראה קצת מבולבל וכתוב בצורה מעט מפותלת, כך שאני באמת לא יודע מה לכתוב על זה, נקווה שישתפר וימצא את מקומו. בבאהבה ואמונה התחיל/ה טל רחמני טור חדש על שמות. זהו. זה הרעיון של הטור.

אבו מאזן רודף שלום?

יוסי שחר, הלא הוא האבא של תורה-מן והמעצבייניש האגדיים, ממשיך לעשות חיל בקריקטורה שבועית בעלון ישראלי. החל מלפני כמה שבועות ומאז מידי שבוע - מפרסם שחר את הגרסה הגראפית של דעותיו על גבי העלון בצור מעולה. הפעם הוא אייר את הזווית שלו להגדרה של אבו-מאזן כרודף שלום, אלא שהוא רודף אחרי יונת השלום עם רכב וכמעט דורס אותה

בב"ח לתו"ע

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר