מסיתים ערביים קוראים למנוע עלייתו של ח"כ משה פייגלין להר הבית

מסיתים ערביים קוראים בימים האחרונים בפרסומים ברשת למנוע את עלייתו של משה פייגלין להר הבית. פייגלין בתגובה: "עד שלא נשלוט בלב עיר הבירה שלנו - לא ננצח, לא בעזה ולא בשום מקום"

חנן גרינווד כיפה 14/07/14 12:14 טז בתמוז התשעד

מסיתים ערביים קוראים למנוע עלייתו של ח"כ משה פייגלין להר הבית
ארגוני המקדש, צילום: ארגוני המקדש

קריאות הסתה איסלמיות מופצים ברשת בימים האחרונים, בניסיון למנוע את עלייתו של חבר הכנסת משה פייגלין להר הבית. בפרסומים, נקראים פורעים מוסלמים לחדור להר הבית, להיאבק עם המשטרה ולגרש את היהודים בהר הבית.

חבר הכנסת משה פייגלין הודיע אמש (א') כי לכבוד צום שבעה עשר בתמוז, הוא מקדים למחר (ג) את עלייתו החודשית להר הבית. "ביום שלישי הקרוב - צום י"ז בתמוז, בשמונה בבוקר, אעלה בע"ה להר הבית. לרגל המועד, אקדים ביומיים את עלייתי הקבועה, המתקיימת בכל י"ט לחודש", הודיע ח"כ פייגלין.

ח"כ פייגלין התייחס לעיתוי הנוכחי של מלחמת צוק-איתן וציטט את הכרזת המשורר אורי צבי גרינברג, "השולט בהר, שולט בארץ". פייגלין הסביר ש"כשנכנעים לחמאס בהר הבית - אי אפשר לנצח אותו בעזה".

"עד שלא נשלוט בלב עיר הבירה שלנו - לא ננצח, לא בעזה ולא בשום מקום". אמר ח"כ פייגלין, ו"השולט בהר שולט בארץ כולה ומי שמפקיר את ההר מפקיר את הארץ כולה!".

ח"כ פייגלין טען בדבריו שהמשטרה בהר הבית לא מבצעת את תפקידה בשמירה על הסדר ומניעת התפרעויות. במקום זאת היא סוגרת את ההר ליהודים ותיירים. הוא התייחס לעדותו של מפקד המרחב במשטרה בנוגע להתפרעויות המוסלמים אמש בהר הבית.

לדבריו: "מפקד מרחב דוד במשטרה אבי ביטון אמר בעדות שנתן היום בבית המשפט 'אתמול בלילה התבצרו במסגד אל-אקצה עשרות מוסלמים רעולי פנים. ההתבצרות כללה הכנת אבנים וזיקוקים. היום בבוקר, עם עלות השחר, החלו הפרות סדר חמורות בהר'”, מצטט פייגלין, "ומה המשטרה עשתה? היא מנעה מהם להתבצר? היא עצרה אותם? או שמא חסמה את ההר למוסלמים? כמובן שלא. בשמונה וחצי סגרה המשטרה את ההר לתיירים ועולים יהודים", זעם.

במטה ארגוני המקדש קוראים למשטרה למנוע הכנסת זיקוקים וחזיזים להר הבית. להעמיד מגנומטרים בכניסות להר, כפי שהיא עושה כבר שנים רבות בשער הכניסה ליהודים. בנוסף, קוראים למשטרה שלא לאפשר התבצרות פורעים בתוך המסגד, שמזמן הפך ממסגד תפילה לבסיס טרור, ממנו מושלכים באופן קבוע נפצים וזיקוקים על שוטרים ויהודים בהר הבית.

(צילום: ארגוני המקדש)

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר