סגור

מנכ"ל משרד התקשורת אומר היום כי לא יהיה עד מדינה נגד רה"מ

"לא קיבלתי שום הנחיה מנתניהו לעזור לאלוביץ' ולכן גם אין לי מידע למסור בעניינו" כך שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת והדמות המרכזית בפרשת בזק. פילבר אומר כי לא יחתום על הסכם עד מדינה נגד נתניהו 

חדשות כיפה
טו באב התשעז
,
07 באוגוסט, 2017 20:53
שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת

שלמה פילבר, מנכ"ל משרד התקשורתצילום: יונתן סינדל פלאש 90

בשיחה עם כתב חדשות 2 עמית סגל אמר פילבר כי "ארבעה ימים ישבתי מול החוקרים של הרשות לניירות ערך והסברתי להם שכל מה שקידמתי היה בהתאם לסמכויותיי כמנכ"ל על בסיס מדיניות של קודמיי. כחלון קבע ב-2012 את ההפרדה המבנית בבזק, ב-2013 הממשלה קיבלה את זה כבר כהחלטת ממשלה. כל מה שאני עשיתי ב-2015 היה להוסיף תנאי נוסף לבזק, שאם הם רוצים שזה יתקיים הם חייבים להשקיע בתשתיות מיליארדי שקלים. זה הכל, אין פה בכלל עבירה. על מה אפשר לדבר"?

על השאלה האם נתניהו לא עבר עבירה ולא הנחה אותו לעשות את הדברים הללו, השיב פילבר: "מעולם לא דיברתי אתו על הדברים האלה, מעולם לא עלה הנושא הזה בשיחותינו. אני שירתי את המדינה, אני אוהב אותה ואני מוכן לעזור בכל דבר ששייך לחקירה כדי להגיע לחקר האמת. אני לא אהיה עד מדינה".

בית משפט השלום הודיע אתמול כי על פילבר נאסר ליצור קשר עם עובדי משרד המשפטים למעט בנושאים הנוגעים להשעייתו - וגם עם עובדי חברת בזק. "החשוד לא יעסוק בקבוצת בזק, יתייצב לחקירה ככל שיתבקש, לא ייצור קשר ישיר או עקיף עם מי מהמעורבים בחקירה, ודרכונו יוחזק בידי רשות ניירות ערך ל-180 יום".

בנוסף, בית המשפט החליט על הרחקתו של פילבר ממשרד התקשורת למשך 30 ימים נוספים. המגבלה הנוספת מגיעה כשבוע וחצי לאחר ההרחקה המקורית, במסגרתה קבע בית המשפט מספר תנאים מגבילים: "החשוד ימנע מלבקר במשרד התקשורת ולא ייצור קשר ישיר או עקיף עם העובדים".

שמו של ראש הממשלה לא עלה עד כה בחקירות. פילבר לא חשוד בקבלת שוחד מאלוביץ' ולכן לא ברור למה על פי החשד הוא העביר מידע לבזק, שאמור היה לקדם את האינטרסים של חברת התקשורת, ייתכן שפעל על דעת עצמו, וייתכן כי הונחה על ידי ראש הממשלה. פילבר טרם הפליל את נתניהו, אולם במידה ויעשה זאת התמונה תשתנה לחלוטין.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר