חדשות כיפה

מכתב השמיניסטים של נוער הבית היהודי

בנוער המפלגה תקפו את מכתב הסרבנים ובמסר ששיגרו לנתניהו, איזנקוט, ליברמן ובנט, טענו כי מדובר במיעוט, "אנו כאן להראות שטענותיהם עקרות וחסרות כל בסיס. גאים במדינתנו, גאים בצבאנו, גאים בערכנו ורק רוצים לתרום יותר למדינה"

תומכים בצה

תומכים בצהצילום: נוער הבית היהודי

בעקבות מכתב השמיניסטים שבו הצהירו 63 בני נוער על כוונתם לסרב להתגייס לצה"ל, במטה הנוער של הבית היהודי שיגרו בסוף השבוע מכתב תגובה שבו הצהירו על נאמנותם לצבא ולמדינה.

"אנו צעירים", הם פתחו את מכתבם שנשלח לראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ושר החינוך, "כותבים מכתב זה כהצהרה על רצוננו לתרום ולהתגייס לצבא ההגנה לישראל, על מנת להגן על אזרחי מדינת ישראל".

בהמשך הם ציינו, "כאבנו לראות קבוצת בני נוער, אשר מציגה רק מיעוט מאתנו, שכתבה מכתב המביע סלידה ממערכת הביטחון והנהגת מדינתנו". עוד הם ציינו כי מילדות הם חונכו לתרום למדינה ולכלל ועל כן "היום אנו צועקים את צעקת הרוב, הרוב השקט, הרוב שתורם ופועל ואינו מדבר, שמשקיע במעשים ולא בדיבורים".

הכוחות בכפר קוצרא

נוער הבית היהודי תומך בחיילים. תמונת ארכיון מפעילות צבאיתצילום: דובר צה"ל

בשבוע שעבר פורסם כי 63 בני נוער שלחו מכתב לראשי המדינה ומערכת הביטחון ובו הצהירו כי לאור מדיניות הממשלה "הגזענית", הם מסרבים לשרת בצה"ל. נוער הבית היהודי ניסה להתמודד עם כל טענותם ולהפריכה.

לדבריהם, "אותה קבוצת מיעוט טענה מספר טענות נגד ההנהגה ומערכת הביטחון, ואנו כאן להראות שטענותיהם עקרות וחסרות כל בסיס".

על הטענה כאילו מדינת ישראל מפלה את הפלסטינים ושוללת את זכויותיהם הם כתבו כי  "בכל מדינה אחרת, גם המתקדמת והמוסרית ביותר, ביטחון וחיי האזרחים עומד בראש סדר העדיפויות ולא יאפשרו לאף גורם זר לפגוע בהם. מדינת ישראל מושיטה את ידה לשלום פעם אחר פעם והערבים מצידם מגיבים באירועי טרור, אינתיפאדות והפרות סדר אלימות".

עוד הם ציינו כי "מדינת ישראל פותחת את שעריה לתעסוקה, מספקת מים וחשמל לערבים ומאפשרת להם לחיות ברמת חיים גבוהה הרבה יותר מרמת החיים בשאר מדינות ערב. אנו מנסים לתאר מה היה קורה לו רק הערבים היו משתפים פעולה".

לסים הם הדגישו, "אנו הנוער, גאים במדינתנו, גאים בצבאנו, גאים בערכנו ורק רוצים לתרום יותר למדינה. כאן אנו קוראים לכם, מתוך הכרת תודה למדינתנו הנפלאה ולעומדים בראשה, לתמוך בצד הנכון, בצד שרואה את הטוב שמדינה, הצד שרוצה שלום אמיתי, אך בו זמנית גם חיים שלווים ובטוחים".

דרש להסיר את לוגו המפלגה. ניר אורבך

"זה המכתב האמיתי". ניר אורבךצילום: דוברות

מנכ''ל הבית היהודי, ניר אורבך ,התייחס למכתב השמיניסטים הסרבנים ואמר כי "הכשל הערכי הטמון בבסיס ההחלטה שלהם בא לידי ביטוי בעיתוי אותו בחרו לפרסם את העניין, עשרה בטבת, יום שבו מתאבלים על תחילת המצור על בית המקדש ויום הקדיש הכללי לנרצחי השואה. עיתוי אומלל מאין כמוהו".

לדבריו, "צבא ההגנה לישראל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם והוא הוקם וקיים על מנת  להבטיח שלא תהיה עוד שואה ועם ישראל יוכל לחיות לבטח במדינתו ועל אדמתו".

אורבך ציין את נוער מפלגתו שביקש להציב אלטרנטיבה לדעה שהביעה חוסר אמון במדינה ובצבא, "כנגד אותה אמירה  שולית ואומללה קם הנוער הבריא שמייצג את הרוב השפוי במדינה ועשה מעשה. אני שמח לצרף את ברכתי למכתב ששיגרו נוער הבית היהודי לראש הממשלה, שר הביטחון, שר החינוך והרמטכ"ל, ובו הם מביעים את נכונותם לתרום באמצעות שירות משמעותי בצבא ואף למסור את נפשם למען עם ישראל. זהו המכתב האמיתי והמייצג וזהו הנוער המוסרי והערכי של כולנו".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

כמה יעלה לפתוח תיק נישואין? צילום: Serge Attal/Flash90

תעריפון בתי הדין הרבניים: כמה יעלה להתחתן ולהתגרש?

קרא עוד