מכינת "עצם" עוברת למבנה הקבע בנווה

שש שנים לאחר יישום תוכנית ההתנתקות, המכינה מעצמונה תפתח בשבוע הבא את הקמפוס החדש ביישוב נווה, שבחולות חלוצה

אורי פולק 31/08/11 14:56 א באלול התשעא

מכינת "עצם" עוברת למבנה הקבע בנווה
מנהלת תנופה, צילום: מנהלת תנופה

שש שנים לאחר יישום תוכנית ההתנתקות במהלך פונתה המכינה הקדם צבאית "עצם" מהיישוב עצמונה - עוברת לקמפוס קבוע ביישוב נווה שבחולות חלוצה.

בשנים האחרונות פעלה מנהלת "תנופה" כדי לגייס כ-35 מיליון שקלים עבור בניית הקמפוס החדש, שגודלו כ-4,000 מ"ר. הקמפוס החדש כולל בין היתר בית מדרש מפואר, מעונות ממוגנים לכ-200 תלמידים מהישיבה, מטבח מאובזר, חדר אוכל מעוצב, משרדים ואפילו מגרש ספורט. עלות ההקמה של הקמפוס עומד על כ-40 מיליון שקלים.

לאירוע חניכת הקמפוס הוזמנו למעלה מ-1,300 מבוגרי המכינה, רובם המוחלט התגייסו לשירות צבאי משמעותי בצה"ל, 450 מתוכם משרתים בתפקידי פיקוד וקצונה בצה"ל.

מייסד המכינה ומי שמכהן כיום כרב הצבאי הראשי, תא"ל הרב רפי פרץ, אמר כי "הנוף במקום החדש מאוד דומה לנוף שהיה בעצמונה והחולות מזכירים את החולות בגוש קטיף. על דיונות כאלה בדיוק התאמנו מאות התלמידים שלנו במשך השנים כדי להתכונן לגיבושים ולשירות הצבאי".

יו"ר מנהלת תנופה, בנצי ליברמן, אמר כי "מכינת עוצם היא מופת של פעילות לאיחוד בעם ולהתחברות לכל חלקי החברה הישראלית. אנו שמחים שהתאפשר להקים את הקמפוס החדש ביישוב נווה שבחולות חלוצה על גבול ישראל-מצרים, המכינה נבנתה בסטנדרט מכובד שמרחיב את הדעת והלב".


כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר