סגור

מחווה מרגשת: הכנסת ספר תורה לזכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד

קהילת היהודים במוסקבה תרמה את הספר לעילוי נשמתו של הנרצח בפיגוע הדקירה סמוך לאריאל. אביו: "בימים מרים וקשים הייתם לנו קרן אור חזק"

חדשות כיפה
כו באדר התשעח
,
13 במרץ, 2018 12:29
הכנסת ספר תורה לזכרו של הרב איתמר בן גל הי"ד

הכנסת ספר תורה לזכרו של הרב איתמר בן גל הי"דצילום: רועי חדי

מאות בני אדם הגיעו אמש (ב') להר ברכה כדי להשתתף בהכנסת ספר תורה שנתרם לזכר איתמר בן גל הי"ד, שנרצח לפני כחודש בפיגוע דקירה בצומת אריאל. בין היתר נכחו באירוע רב היישוב הר ברכה הרב אליעזר מלמד, הצדיק מלנינגרד הרב קוגן, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ועוד.

את ספר התורה תרמה קהילת בלשויא ברוניא ממוסקבה בראשותו של הרב קוגן, שאמר: "ישנו קשר מיוחד בין הקהילה שלנו לביניכם". 

אביו של איתמר הרב דניאל בן גל אמר בהתרגשות לתורמים ולקהילה: "בשם משפחת בן גל ובדש אנחנו רוצים להודות מעומק הלב לרב קוגן ולקהילה הקדושה שלו מרוסיה. הגעתם אלינו כשהיינו בימים המרים של השבעה על בננו האהוב איתמר הי"ד. הופעתם באותם ימים והגעתכם חיזקה אותנו מאוד. הייתם עבורנו קרן אור חזק ובהיר בימים שככ היינו זקוקים לחיזוק ולתמיכה.

"המעשה האצילי הזה שלכם, לתרום ספר תורה לעילוי נשמת בננו, ריגשה אותנו מאוד. עד היום אנו נפעמים מעוצמת ההזדהות שלכם המעידה כאלף עדים על הקשר ועל האחדות שיש בעם ישראל. היו ברוכים, ותזכו להמשיך לתרום ולחזק בכל מקום שהוא.

"בננו היה קורבן ציבור. הידיעה שבננו נפל כהרוג מלכות מחזקת אותנו, ומקלה על הצער הרב שאנו חשים בשל חסרונו. יהיה רצון שיראה ה את הסבל ויחיש את גאולתנו ואת קיבוץ הגלויות. ואת בניית ארצנו שהולכת ונבנית במהלך 150 השנים האחרונות. עם עליות ומורדות. נשמח עם התורה הזו כי רק היא יכולה לשמח אותנו. "כדברי דוד המלך: "תורת ה' תמימה משיבת נפש פקודי ה' ישרים משמחי לב".

יוסי דגן ראש מועצת שומרון שיצר את החיבור בין הקהילות בסיוע יחידת קשרי החוץ של המועצה האזורית שומרון אמר: "לא סתם יש חיבור גדול בין קהילת בלשויא ברוניא  לבין ההתיישבות כאן בהר ברכה. כאן יש התיישבות של מסירות נפש והרב קוגן והקהילה כל כולו מסירות נפש של תורה. הרב בן גל לא זוכה לשבת איתנו. אבל רוחו. רוח של תורה רוח של התיישבות נמצאת איתנו כאן".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לוסי אהריש צילום: הדס פרוש-פלאש 90

איזה לאום מופיע בתעודה הלידה של אדם אהריש הלוי? אמו לוסי חושפת

קרא עוד