פרוייקט הסקי הדתי

מג"ד הנח"ל החרדי: אנחנו עובדים על כולם בעיניים

מפקד גדוד נצח יהודה אורי לוי הודה בשיחה עם מתגייסים כי גיוס החרדים אינו אמיתי. "אין שם זקנים, אין ציצית לאף אחד, חורים באוזניים של עגילים. זה לא מה שהיה פעם

חנן גרינווד, כיפה 10/03/15 09:36 יט באדר התשעה

הלל מאיר, צילום: הלל מאיר
הלל מאיר, צילום: הלל מאיר

גיוס החרדים אינו אמיתי, והנח"ל החרדי מגייס לא מעט אנשים חילוניים למהדרין, הודה מפקד גדוד נצח יהודה (הנח"ל החרדי) סא"ל אורי לוי בשיחה סגורה שקיים עם מתגייסים חרדים לאחרונה.

בהקלטות שמביא אוריה אלקיים בגלי צה"ל נשמע לוי כשהוא מודה שגיוס החרדים הוא בלוף. "הבעיה שלנו היא בגיוס, אנחנו עובדים על כולם בעיניים. לא יכול להתגייס לפה מישהו שהוא לא דתי. אני רוצה שתדעו - בחור חילוני אין לו מה לעשות פה, אל תביאו אותו לפה", אומר לוי ומספר על אחד ממחזורי הגיוס האחרונים. "50 חבר'ה, אמרתי זה לא שלי, לא יכול להיות. אין שם זקנים, אין ציצית לאף אחד, חורים באוזנים של עגילים. עבדתם עלי, זה לא מה שהיה פעם".

לדברי לוי, המגייסים מביאים חילונים לגדוד על תקנים של חיילים חרדיים, זאת מכיוון שהמשרתים בגדוד הנח"ל החרדי מקבלים תנאים מועדפים, בין היתר שנתיים של שירות פעיל ושנה שלישית המוגדרת שנת משימה. מנגד, טוענים המתגייסים כי הם לא ינתקו אף תלמיד מהישיבה שלו. "תצטרף לצוות ערב אחד ותראה את העבודה שנעשה", אמר אחד מהם. "אנחנו לא נוציא אף אחד מכותלי בית המדרש או הישיבה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לגל”צ: "הגדרת המתגייסים מהציבור החרדי מתבססת על החוק כלשונו. צה"ל מקיים הליך מיוני שמטרתו לוודא שכל מתגייס מוצב במקום שירות התואם את אורחות חייו. ההקלטה מובאת משיחה סגורה עם מגייסים, בה מנסה המג"ד להדגיש את חשיבות הגיוס לכולם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר