מאיר אטינגר לא ישוחרר לברית המילה של בנו

שופט בית המשפט המחוזי בבאר שבע, דחה את עתירתו של העצור המנהלי מאיר אטינגר וקבע כי לא יוכל לצאת לברית המילה של בנו, אך אישר לו לקיימה בכלא. עו"ד כוכב: "מדובר ברדיפה כנגד אטינגר"

אפרת קרסנר, כיפה 03/04/16 13:06 כד באדר ב'

מאיר אטינגר לא ישוחרר לברית המילה של בנו
פלאש90, צילום: פלאש90

שופט בית המשפט המחוזי בב"ש ישראל פבלו אקסלרד, דחה את עתירתו של העצור המנהלי מאיר אטינגר וקבע כי לא יוכל לצאת לברית המילה של בנו הבכור, אשר עתידה להתקיים מחר (ב'). הטענה המרכזית של השופט היא שנשקפת מאטינגר מסוכנות לציבור.

השב"כ ושירות בתי הסוהר התנגדו ליציאתו של אטינגר לברית המילה, גם בליווי סוהרים, צעד שמקובל גם בעניין אסירים אשר מואשמים או מורשעים בעבירות חמורות יותר. אטינגר לעומת זאת שוהה במעצר מנהלי ללא ראיות או כתב אישום.

מחשש למסוכנות, כפי שטוענים בשב"כ ובבית המשפט המחוזי, רשויות שב"ס הציעו לקיים את ברית המילה של בנו הבכור של אטינגר בבית הכלא. בעקבות ההחלטה אומרים בארגון חוננו כי בכוונתם להגיש ערר על ההחלטה לבית המשפט העליון ולדרוש את יציאתו של אטינגר לברית.

עו"ד סימה כוכב המייצגת את אטינגר מטעם ארגון חוננו אומרת בתגובה כי הסיבה שאטינגר מופלה, היא אך ורק בשל עמדותיו הפוליטיות: "אנו מצרים על ההחלטה ומאוכזבים ממנה. התחושה היא מאוד קשה, שהגורמים האמונים על האישור ליציאה נהגו שלא בניקיון כפיים ויש פה רדיפה כלפי מאיר אטינגר. חשוב להדגיש שמדובר בעציר מנהלי ולא באסיר פלילי. אסירים פליליים מסוכנים יוצאים לחופשות ומאיר אטינגר נמצא מאחורי סורג ובריח בלי שהוגש נגדו כתב אישום, ורק על רקע עמדותיו האידיאולוגיות ולא על רקע מסוכנות ספציפית ולכן אין סיבה למנוע את יציאתו לברית המילה".

אטינגר נעצר לפני למעלה מ-7 חודשים בצו מעצר מנהלי בהוראת שר הביטחון. תחילה הוצא כנגד אטינגר צו מעצר לתקופה של שישה חודשים, ולפני כחודש וחצי הורה שר הביטחון על הארכת הצו למשך ארבעה חודשים נוספים.

בחודשים האחרונים שוהה אטינגר בתנאי הפרדה ובידוד מחמירים ונאסר עליו לשוחח בטלפון למעט עם חלק מבני משפחתו הקרובים. לאחרונה שבת אטינגר רעב במשך 17 יום במחאה על תנאי מעצרו.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר