סגור

לראשונה: רפורמים יקבלו משכורות כרבני קהילות

היועץ המשפטי לממשלה קבע באופן תקדימי כי המדינה תכיר בראשי קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות ותממן את משכורותיהם. עם זאת, לא יהיה להם כל משקל דתי או הלכתי

אורי פולק, כיפה
ח בסיון התשעב
,
29 במאי, 2012 18:07
jikatu-cc-by-sa

jikatu-cc-by-saצילום: jikatu-cc-by-sa

באופן תקדימי החליטה המדינה להכיר בראשי קהילות רפורמיות וקונסרבטיביות ולממן את משכורותיהם - כך הודיע היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, שציין כי המדינה תחל לממן באופן שוויוני את שכר הרבנים הלא-אורתודוקסיים במועצות אזוריות וישובים חקלאיים. עם זאת, המדינה הדגישה בהחלטתה כי לאותם נושאי תפקידים לא יהיה משקל דתי או הלכתי בשום מצב שהוא.

בדיונים שהתקיימו לאחרונה בנושא, התחייבה המדינה לממן 15 תקנים לרבנים שאינם אורתודוקסיים. על פי ההחלטה, רשות מקומית תוכל לממן את משכורתו של רב רפורמי או קונסרבטיבי, אם תהיה מעוניינת בכך.

תשובה המדינה שהוגשה היום מהווה מענה לעתירה שהוגשה כבר לפני שמונה שנים על ידי התנועה הרפורמית, שדרשה מימון שוויוני של שרותי דת לא אורתודוקסים באמצעות הרשות המוניציפלית.

על פי ההחלטה שהתקבלה בימים האחרונים, העסקת רפורמים או קונסרבטיבים לא תעשה על ידי המועצה הדתית ולא באמצעות העסקה ישירה על ידי המועצה המקומית - אלא באמצעות "תמיכה" כלכלית, למעשה חצי-פורמאלית.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

רופאים במחלקת קורונה. ארכיון צילום: David Cohen/Flash90

האם צריך לברך הגומל על החלמה מקורונה?

קרא עוד