סגור

לראשונה: טקס אזכרה רשמי לראי"ה קוק

המשרד לשירותי דת בשיתוף הרבנות הראשית לישראל, יקיימו השבוע טקס אזכרה רשמי לזכרו של הראי"ה קוק באתר קבורתו בהר הזיתים. השר אריאל: הרב קוק היה מנהיג ציבור לא פחות מראשי הציונות

יונתן אוריך, כיפה
ל באב התשעג
,
06 באוגוסט, 2013 14:54

צילום:

ביום שישי הקרוב, ג‘ אלול, יום פטירתו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק, יערכו המשרד לשירותי דת בשיתוף הרבנות הראשית לישראל טקס אזכרה במלאת 'עז' שנים לפטירתו. הראי"ה קוק זצ"ל הוא הוגה ומקים הרבנות הראשית והמועצות הדתיות ונחשב כמורה דרכה של הציונות הדתית.

ביום האזכרה יעלו אלפים רבים לציונו של הרב בהר הזיתים מול הר הבית, לשאת תפילה על ארץ ישראל, עם ישראל וגאולתו. זו השנה השנייה בה מתקיימת ביוזמת שר השיכון והבינוי ח"כ אורי אריאל עלייה מאורגנת של גופי הציונות הדתית להר הזיתים.

בשנה שעברה עלו כעשרת אלפים איש, ביניהם הרבנים ואישי ציבור. המארגנים דאגו לכל הצדדים הטכניים: הסעות מסודרות, סדרנים, אוהלי צל ושתייה. לטובת המשתתפים יעמדו "שאטלים" מבנייני האומה בכל שעה עגולה מהשעה 08:00 עד השעה 18:00. העלייה הציבורית נועדה לחזק את הקשר לדמותו ותורתו, התורה הגואלת, של הראי"ה קוק זצ"ל, ולבטא את המאחד בעם ישראל.

השר אריאל אומר היום כי ”הרב קוק היה מנהיג ציבור לא פחות מראשי הציונות. לאורו קם דור שלם של יהודים יראי שמים שמשלבים את התורה ועולם המעשה יחד, ואינם רואים סתירה בין שמירת התורה ומצוינות בתרומה למדינה, שירות בצבא ובאקדמיה. לכן אך טבעי להוקיר אותו ואת פועליו הרבים ולציין באופן מכובד את יום השנה לפטירתו. זכיתי להוביל את העלייה לקברו ביום השנה לפטירתו מאירוע קטן עם מאות אנשים לאירוע בסדר גודל של למעלה מעשרת אלפי יהודים. אני מברך את חברי וידידי סגן השר הרב אלי בן דהן על שמשרד הדתות החליט להכיר בערך העצום של תורת הרב קוק ולהפוך את האירוע לממלכתי“.

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן ציין כי "דווקא בימים אלה, חשוב שנלך בדרך שהתווה הרב קוק ונפעל למימוש חזונו של הרבנות כגוף מאחד הפונה לחילוניים ודתיים כאחד, ומעצב את החיים היהודיים בארץ בסוגיות שונות, כגון סוגיות חברתיות ולאומיות“.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

שגב נגד סגל צילום: פלאש 90

מולי שגב זועם: "עמית סגל חושב שאנחנו עובדים אצלו"

קרא עוד