חדשות כיפה

למרות המתיחות הבטחונית: 91% מרוצים מהמגורים בשומרון

מדד גבוה מאוד בשביעות הרצון של תושבי השומרון מההובלה הציבורית בנושא הבנייה והכבישים ביו"ש והן בנושא שיפור השירות המוניציפאלי. פרופ כץ: "מדד שביעות הרצון בשומרון מהגבוהים בארץ"

בניה בהתנחלויות

בניה בהתנחלויות צילום: מרים אלסטר פלאש 90

הנתונים מופיעים בסקר "מאגר מוחות" בראשות פרופ' יצחק כץ שנערך לאחרונה בקרב מדגם מקיף של 1,100 משיבים, בא לבדוק בדומה לשנים קודמות את שביעות הרצון של תושבי המועצה האזורית שומרון הסקר נערך במתכונת זהה לסקרי העומק הקודמים, שנערכו בשנים האחרונות על ידי המועצה האזורית.

על אף האיומים הבטחוניים והמדיניים, 91% מתושבי השומרון מרוצים מהמגורים ביישוב בו הם חיים. 

מועצה אזורית שומרון מובילה מאבקים מדיניים רבים, בין השאר אוהל המחאה שהביא את הכבישים העוקפים ביו"ש, אוהל המחאה שהוקם אחרי רצח בני משפחת הנקין שהביא את אישורי הבנייה לאיתמר, רחלים וישובים נוספים בכל יו"ש. 79% מבעלי הדעה במועצה מביעים שביעות רצון ממדיניות זו. 

מן הסקר עולה גם כי בנוסף לנושא המדיני נושא הכבישים והבנייה גם בנושא המוניציפאלי ישנה שביעות רצון גבוהה מאוד. התושבים מעידים כי חל שיפור גדול מאוד בשירות המועצה בשנתיים האחרונות. 70% מרוצים  משיפור השירות בשנתיים האחרונות. 88% מרוצים או מרוצים מאוד מראש המועצה יוסי דגן וסבורים שהוא מוביל את השומרון לכיוון הנכון.  ומחזקים את המדיניות שלו בנושא ההסברה קליטת העלייה והמאבקים בנושאים מדיניים ובנושאי תשתיות.  

אחד התחומים שהוזכר בסקר הינו קליטת עולים חדשים ועידוד עלייה באופן יזום עי המועצה האזורית שומרון. רוב מוחלט של הנשאלים (89% מהנשאלים) סבור שהמועצה צריכה להמשיך במגמה זו ולהשקיע בקליטת עולים חדשים. המועצה האזורית שומרון עוסקת בשנים האחרונות בעידוד עלייה מצרפת לשומרון ומובילה בהצלחה קליטה קהילתית של עולים מצרפת. בניגוד לעולים למקומות אחרים בארץ. אף אחד מהעולים לא חזר להתגורר בצרפת לאחר העלייה. 

מועצת שומרון משקיעה מאמצים רבים בנושא ההסברה וסיורי עומק לפוליטיקאים ומובילי דעת קהל. בתחום זה, הרוב המוחלט מתושבי מועצת שומרון (88%) סבורים כי על המועצה האזורית להמשיך להשקיע מאמצים בביקורי פוליטיקאים, קובעי מדיניות ואנשי תקשורת בשומרון ובמאמצי הסברה במטרה להשפיע עליהם ועל דעת הקהל וליצור סביבה תומכת בהתיישבות בשומרון. 

פרופסור יצחק כץ מנכ"ל מכון הסקרים מאגר מוחות המקיים סקרי דעת קהל עבור רשויות בכל הארץ מציין כי: "מדד שביעות הרצון במועצה אזורית שומרון הוא מהגבוהים בארץ יחסית לרשויות אחרות. מדובר בנתון מרתק ויוצא דופן בהתחשב באתגרים הבטחוניים והמדיניים עמם מתמודד האיזור

03.03.2018

1. מניפולציות של ראשהומעצה אזורית שומרון מר יוסי דגן ותו לא (מתיישבת בשומרון)

דווח על תגובה לא ראויה
10.03.2018

2. היתרי בנייה (תושב כלשהו)

7 שנים לקח לי לקבל היתר בנייה. לא ידעתי למי צריך להשחיל כמה זוזים מתחת לשולחן.... שביעות רצון?

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פעילות צה"ל בשכם צילום: דובר צה"ל

נחשפה תשתית טרור של חמאס שתכננה פיגועי תופת

קרא עוד