למה שינה הרב פוירשטיין את דעתו על מערך הכשרות?

חמש שנים לפני הקמת מערך הכשרות של צהר, התייחס העומד בראשו להקמת ארגון השגחה פרטית. "אנחנו לא רוצים להקים עוד גוף כשרות, אנחנו רוצים לחזק את הכשרות הממלכתית", אמר אז

חדשות כיפה
יח באדר התשעח
,
05 במרץ, 2018 13:27
הרב דובדבני היה רק הסנונית. חברי צהר

הרב דובדבני היה רק הסנונית. חברי צהרצילום: יוסי זליגר

בשבוע שעבר סערו הרוחות בציבור הדתי בעקבות ההכרזה של ארגון צהר על הקמת מערך כשרות חדש. המתנגדים למהלך טענו בין היתר כי תיקונים במערך הכשרות הקיים יש לבצע תחת הרבנות, ולא על ידי התנתקות ממנה.

בפוסט שפורסם אתמול בעמוד הפייסבוק של מרכז ליב"ה הובאו דברים שאמר ראש המערך החדש, הרב רפי פוירשטיין, רק לפני כמה שנים, בהם נראה כי עמדתו דומה דווקא לדעת המתנגדים להקמת מערך כשרות נפרד מהרבנות.

את הדברים אמר הרב פוירשטיין לפני כחמש שנים בריאיון ל"מקור ראשון", לאחר הקמת ארגון השגחה פרטית - שהתאחד עם מערך הכשרות החדש של צהר. בין היתר הוא צוטט אומר: "אני סבור שאנחנו חייבים לתקן את הממלכה. המודל הזה (של השגחה פרטית) יכול אולי לתקן שלוש או ארבע מסעדות, אבל אני מסתכל ברמה יותר רחבה".

טוען...

לדבריו דאז "צריך לעשות שינוי משמעותי מאוד בכל ההתנהלות של מערך הכשרות – ניתוק המשגיח מבעל העסק, הפרדה בין רמת הכשרות לרמת הפיקוח, התקנת מחירים הוגנים. אבל כל זה ייעשה דרך המדינה... 

"אבל אני מדגיש: מדובר בפתרון מקומי, שמוותר על הרמה האידאית. כל הזמן קוראים לצהר להתנתק מהממלכה, אבל אנחנו לא רוצים, כי רק הממלכה יכולה ורק היא צריכה. אנחנו לא רוצים להקים עוד גוף כשרות, אנחנו רוצים לחזק את הכשרות הממלכתית".

05.03.2018

1. אז הוא שינה את דעתו כי בחמש שנים האחרונות המצב ברבנות החמיר. מה האייטם החדשני פה בדיוק??? אתר חדשות פח.. (ידידיה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.03.2018

2. הוא שינה את דעתו כי צהר הפסידו את הרבנות הראשית (דבורה)

דווח על תגובה לא ראויה
07.03.2018

3. עשן הסיגר (יעקב זלמן)

הוא שנאמר:"וכל הרישעה כולה כעשן (הסיגר'ם) תכלה"

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: shutterstock

תחזית מזג האוויר: שרבי ויבש, מתקרר בהמשך

קרא עוד