סגור

למה בבית היהודי חוששים מהצבעה חשאית?

"בצוק איתן עלתה טענה על כך שראש הממשלה אינו מתייעץ עם שרי הקבינט. למה נושא מהותי כמו החוקה צריך להתקבל על ידי אדם אחד? ", ח"כ מוטי יוגב במאמר ל´כיפה´

חבר הכנסת מוטי יוגב
טו באלול התשעד
,
10 בספטמבר, 2014 10:44
פלאש 90

פלאש 90צילום: פלאש 90

אנו בעד חוקה בהסכמה.

מפלגת הבית היהודי היא מפלגה ציבורית בה היחיד אינו חושש להביע דעתו וה"ביחד" קובעים את הדרך של ציבור רחב ומגוון. חשוב שתישאר כך.

כשכולנו היינו עסוקים במבצע "צוק איתן" עלתה טענה על כך שראש הממשלה אינו מתייעץ עם שריו לקבינט בנושאים מהותיים.

קבלת החלטות מהותיות, למעט כאלה שבהולות כמו תקיפה צבאית, לא נכון שתתקבלנה על ידי שיקול דעת יחידי.

נושא שינוי חוקת הבית היהודי הינו נושא מהותי. הוא צריך להתקיים תוך דיון ציבורי פתוח, שמתחיל בדיון של נבחרי הציבור בישיבות הסיעה, דבר שלא התקיים כלל. זאת, תוך שיתוף כל הקבוצות והאישים השותפים לאחדות ולהצלחה שהתקיימה ומתקיימת בנו, ברוך השם.

אין מי שחולק על הצורך ברענון חוקת הבית היהודי . אין מי שחולק על צירוף כוחות חדשים, גם בעלי כיפת שמים לראשם, זאת מתוך נאמנות לדרכנו ולערכי הציונות הדתית- שלמות עם ישראל על פי תורת ישראל בארץ ישראל, בהכרה שמדינת ישראל היא ראשית צמיחת גאולתנו.

ניסיונות ההשתלטות של היחיד אינם מבטיחים את הגדלת הבית היהודי ואת השפעתנו בכנסת, בממשלה ובעם ישראל. מפלגות השלטון בישראל-הליכוד והעבודה, הם מפלגות דמוקרטיות. הדבר עלול להביא למציאות בה קבוצות ויחידים יחושו שאינם מיוצגים ומשפיעים, יביעו אבדן אמון ואפשרויות של אבדן האחדות בציבור הציוני דתי וירידה בכוח השפעתנו.

חוקה ריכוזית הנותנת סמכויות יתר ליו"ר, נושאים המוחלטים באופן אישי על ידי היו"ר, כולל שליטה מוחלטת במזכירות ועוד, אינה דרכנו.

ר' ישמעאל בפרקי אבות לימד את כולנו:" אל תהי דן יחידי שאין דן יחידי אלא אחד".

הבקשה להצבעות חשאיות, היא נשמת אפה של הדמוקרטיה, המאפשרת ליחיד בפחות לחצים, להביע את דעתו, בכך מתקיימת ומתחזקת העמדה הציבורית של ה"ביחד" .

ממה חוששים המתנגדים להצבעה חשאית ? מנציגי הציבור ? מהציבור על גווניו ?

בהתאם לחוקה שבתוקף, יש לבחור באופן אישי וחשאי, בשיטת "כולם בוחרים בכולם" בוועדה מתמדת נבחרת, שהיא שתקבע את סדר היום וגם תביא בפני המרכז הצעות שונות לחוקת המפלגה.

אני מציע שתיבחר ועדה מתמדת כפי החוקה שבתוקף, באופן חשאי ואישי על ידי כלל חברי המרכז. הוועדה המתמדת שתיבחר על ידי כלל חברי המרכז בבחירות חשאיות ודמוקרטיות, היא זו שתביא תוך כשלושה חודשים לכינוס מרכז נוסף, בו תובא מתוך הידברות, חוקה מאוזנת יותר בהסכמה. במהלך שלושה חודשים אלו, ייעשה מאמץ מרוכז למצוא נוסחה ודרך, גם לאיחוד מפלגות הבית היהודי מפד"ל ותקומה.

אתמול דיברתי עם יו"ר המפלגה נפתלי בנט ואמרתי לו שניתן להגיע לאיזונים והסכמות גם לפני פתיחת המרכז ובכך להביא ללכידות ואחדות, שתעצים את כולנו. לצערי עד עתה לא נעניתי.

נכון, בסקרים אנחנו כבר 19 מנדטים. הסיבה לכך לא נעוצה בחוקה החדשה, אלא בתמיכת הציבור הרחב בדרך המפלגה, בעומד בראשה ובחבריה ובתהליכים הבריאים שעובר עם ישראל בתקופה של אחדות ולאומיות.צריך לזכור שאת ה-12 מנדטים הקיימים הביאו 4 גורמים: הפריימריס הדמוקרטיים, איחוד הכוחות, האמון שנוצר בתהליך ובכלל הנציגים וכמובן גם כשרונו ואישיותו של נפתלי בנט.

כוחנו - כוחה של הציונות הדתית באחדותה שנבנתה מאמון ציבורי רחב, בהידברות והסכמות. נביא לחוקה בהסכמה שהיא שתעצים את כוחנו והשפעתנו.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הקצינה עם אביה בבית הנשיא צילום: מארק ניימן, לע"מ

התרגשות בבית הנשיא: הקצינה המצטיינת נפגשה עם הוריה לאחר למעלה משנה

קרא עוד