חדשות כיפה

ליברמן על הירידה במוטיבציה לשירות קרבי: "תופעה מדאיגה"

שר הביטחון התייחס לירידה בביקוש ליחידות הלוחמות שנמצא בשפל של עשור, "יש מוטיבציה אדירה לגיוס למשמר הגבול, 8200 וליחידות אחרות ולצערי יש ירידה בגיוס לצנחנים או גולני". לדבריו, אין כקשר לפרשת אזריה, "זה לא אחראי לשלוף כל מיני פטנטים ולהגיד שיש לי תשובות כבר עכשיו"

ליברמן ואיזנקוט

ליברמן ואיזנקוטצילום: פלאש 90. אריאל הרמוני

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום (ב') בישיבת ישראל ביתנו לירידה במוטיבציה של בני הנוער להתגייס ליחידות קרביות כפי שהשתקף במחזורי הגיוס האחרונים.

"זאת תופעה מדאיגה", הוא אמר והוסיף כי "צריך לתת עליה את הדעת, כשאנחנו מדברים על הירידה במוטיבציה ליחידות השדה צריך להבין שעם הזמנים עולה המוטיבציה במקום אחר". 

שר הביטחון הסביר שהירידה בכמות המעוניינים לשרת בחטיבות החי"ר מתאזנת עם הביקוש ליחידות האחרות, "היום יש מוטיבציה אדירה לגיוס למשמר הגבול, ויש מוטיבציה אדירה לגיוס ל 8200 וליחידות אחרות ולצערי יש ירידה בגיוס לצנחנים או גולני או ליחידות שדה אחרות". הוא ציין שבמשרדו יבחנו את הנתונים כדי לטפל בהם, "אנחנו נלמד את הממצאים ובהחלט בסוף השבוע יתקיים דיון במשרד הביטחון, גם בשיחה שלי עם הרמטכ"ל ואנחנו נגבש איזה שהיא תכנית". 

לדעתו, אין שום קשר בין פרשת אלאור אזריה וסירובו של נשיא המדינה לחון אותן, לירידה בביקוש לשירות קרבי, "אין קשר בין הדברים. מאז מקרה אלאור אזריה צה"ל פעל בנחישות והצליח לנטרל לא מעט מחבלים ולא הייתה שום ירידה בפעלתנות ובפעילות, או בחתירה למגע. זאת לא הסיבה אבל אנחנו בהחלט נלמד את הנושא. זה לא אחראי לשלוף פה כל מיני פטנטים ולהגיד שיש לי תשובות כבר עכשיו". 

04.12.2017

1. מציע לבדוק האם חלה ירידה גם בקרב דתיים. אם כן - על החתום איזנקוט (מאיר)

מציע לבדוק האם דתיים לאומיים מתנדבים פחות ליחידות הקרביות בעקבות פקודת השירות המשותף, הזלזלול בדתיים ובאפשרות לקיים אורח חיים דתי מלא בצבא, וההתנשאות שאיזנקוט מקרין כלפי הרבצ"ר וכל הדתיים שבצבא.
מחכים שאיזקנוט יסיים את הקדנציה, וצהל יחזור להיות צבא יהודי, לוחם ומנצח.

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2017

2. תגובה ל'1 (אליעזר)

גם אחרי 40 שנה אחרי נאום "הצ'חצ'חים" של דודו טופז אי שם באמצע שנות ה70, רואים שלא למדתם כלום ,אותה התנשאות. נמאסתם.

דווח על תגובה לא ראויה
04.12.2017

3. כנראה הסיבות קשורות לתהליכים עמוקים אבל.. (יהודה)

אבל גם הפיטורים של תת אלוף כהנא לא מוסיפים למוטיוציה. היה צריך להתייחס למה שעשה כמו צ'יזבאט נחמד ולא לפטר אותו או אנשים כמוהו. בהקשר הזה הדיווחים של כרמלה מנשה הכתבת בשידור הציבורי. הם תמיד בכיוון הזה לחפש מי שלא עמד באיזה כלל ורוח של פטריוטיזים רחוקה ממנה מאד

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2017

4. הגיע הזמן לצבא מקצועי וטוב שכל הבטלנים ילכו לעשות כסף וישלמו מס במקום לקלף תפוחי אדמה (יהודי )

דווח על תגובה לא ראויה
05.12.2017

5. תגובה ל3 אליעזר (מיכאל דור שביעי )

אדוני.רק עדה אחת מיללת על התנשאות וקיפוח (מתוך 20 מעדותהמזרח)עדה זו עשתה גם שבעה פרקים בטלביזיה בשם רוח כדים .שבעה????????????לא הספיק לה אחד.תמשיך לילל והאשכנזים ויתר העדות ימשיכו לעקוף אותכם..כמובן שיש הבדל עצום מהכפות הסרוגות (אגב רובם אשכנזים )שמשרתים ביחידות קרביות ואוהדי לה פמיליה שאולי משרתים כטבחים.תמשיך לילל.ותדרוך במקום.(עם כל העזרה מחבריך הנפלאים בכנסת).אגב אני ס"ט ירושלמי.

דווח על תגובה לא ראויה
08.12.2017

6. על כל יהודי לעשות חשבון-צדק, מה עשה עד עתה לקירוב הגאולה. (תפילה)

עֹשֶׂה שָׁלוֹם בִּמְרוֹמָיו,

הוּא יַעֲשֶׂה שָׁלוֹם עָלֵינוּ

וְעַל כָּל יִשְׂרָאֵל

וְעַל כָּל יוֹשְׁבֵי תֵבֵל

וְאִמְרוּ אָמֵן

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב שלמה אבינר צילום: פלאש 90. יונתן סינדל

הרב אבינר: צריך לרומם את הרבנות הראשית

קרא עוד